Hotel i galeria handlowa Jewel powiększą lotnisko Singapur-Changi

2018-06-18 13:56
Galeria handlowa Jewel
Autor: Jewel Changi Airport 40-metrowy wodospad, który powstanie w kompleksie Jewel

Już w 2019 roku lotnisko Singapur-Changi powiększy hotel i galeria handlowa Jewel (Klejnot). Kompleks będzie miał 10 kondygnacji i połączony zostanie z trzema terminalami portu lotniczego.

Galeria handlowa z ogrodami wewnętrznymi

Kompleks Jewel ma mieć łączną powierzchnię około 134 tys. m², z czego galeria handlowa i hotel zajmą 95 tys. m². W obiekcie powstaną również ogrody wewnętrzne, które podobnie jak cały Singapur, mają nawiązywać do koncepcji „miasta w ogrodzie”. Ta zielona część z licznymi atrakcjami dla turystów m.in. podwieszanymi na wysokości 50 m ścieżkami oraz mostem linowym, zajmie aż 22 tys. m² powierzchni całkowitej.

Galeria handlowa i hotel Jewel powstaną w niezwykle nowoczesnym obiekcie

Budynek, w którym powstanie kompleks Jewel będzie miał 10 kondygnacji nadziemnych i 5 podziemnych. Zaplanowano w nich około 300 sklepów i restauracji. W centrum kompleksu zaprojektowano podświetlany, 40-metrowy wodospad.

Kompleks Jewel będzie miał bardzo nowoczesną, transparentną fasadę w kształcie kopuły, wykonaną ze szkła i stali. Autorem projektu jest kanadyjsko-izraelski architekt Moshe Safdie, który zaprojektował m.in. United States Institute of Peace Headquarters w Waszyngtonie, Skirball Museum i Centrum Kultury w Los Angeles.

Przypomnijmy, że Lotnisko Singapur-Changi to od lat w rankingach najlepszy port lotniczy na świecie, uważany również za jedno z pięciu najważniejszych lotnisk Azji. Najnowsza inwestycja Jewel, zdaje się być gwarantem na utrzymanie tej pozycji przez kolejne lata.

Galeria handlowa i hotel powiększą lotnisko Singapur-Changi
Autor: Jewel Changi Airport Kompleks Jewel czyli Klejnot powstanie obok lotniska Singapur-Changi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej