Hotel i galeria handlowa Jewel powiększą lotnisko Singapur-Changi

2018-06-18 13:56
Galeria handlowa Jewel
Autor: Jewel Changi Airport 40-metrowy wodospad, który powstanie w kompleksie Jewel

Już w 2019 roku lotnisko Singapur-Changi powiększy hotel i galeria handlowa Jewel (Klejnot). Kompleks będzie miał 10 kondygnacji i połączony zostanie z trzema terminalami portu lotniczego.

Galeria handlowa z ogrodami wewnętrznymi

Kompleks Jewel ma mieć łączną powierzchnię około 134 tys. m², z czego galeria handlowa i hotel zajmą 95 tys. m². W obiekcie powstaną również ogrody wewnętrzne, które podobnie jak cały Singapur, mają nawiązywać do koncepcji „miasta w ogrodzie”. Ta zielona część z licznymi atrakcjami dla turystów m.in. podwieszanymi na wysokości 50 m ścieżkami oraz mostem linowym, zajmie aż 22 tys. m² powierzchni całkowitej.

Galeria handlowa i hotel Jewel powstaną w niezwykle nowoczesnym obiekcie

Budynek, w którym powstanie kompleks Jewel będzie miał 10 kondygnacji nadziemnych i 5 podziemnych. Zaplanowano w nich około 300 sklepów i restauracji. W centrum kompleksu zaprojektowano podświetlany, 40-metrowy wodospad.

Kompleks Jewel będzie miał bardzo nowoczesną, transparentną fasadę w kształcie kopuły, wykonaną ze szkła i stali. Autorem projektu jest kanadyjsko-izraelski architekt Moshe Safdie, który zaprojektował m.in. United States Institute of Peace Headquarters w Waszyngtonie, Skirball Museum i Centrum Kultury w Los Angeles.

Przypomnijmy, że Lotnisko Singapur-Changi to od lat w rankingach najlepszy port lotniczy na świecie, uważany również za jedno z pięciu najważniejszych lotnisk Azji. Najnowsza inwestycja Jewel, zdaje się być gwarantem na utrzymanie tej pozycji przez kolejne lata.

Galeria handlowa i hotel powiększą lotnisko Singapur-Changi
Autor: Jewel Changi Airport Kompleks Jewel czyli Klejnot powstanie obok lotniska Singapur-Changi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej