Galeria Gniezno już otwarta

2007-06-08 13:48
galeria gniezno
Autor: brak danych

Galeria Gniezno to drugie - po Koninie - centrum handlowe wybudowane w Polsce przez amerykańską firmę Polimeni. Otwarto je 28 kwietnia br.

Kompleks handlowo - rozrywkowy mieści się u zbiegu ulic 22 Lipca i ul. Pałuckiej.
Powierzchnia Galerii Gniezno wynosi 15 tys. 400 m.kw. Poza marketem Hypernova powstało tu ponad 50 mniejszych sklepów. Obok galerii powstał parking na 600 miejsc.
Koszt tej inwestycji sięga 55 mln zł. Projekt powstał w poznańskiej pracowni architektonicznej Woźniak & Woźniak. Generalnym wykonawcą był Budimex Dromex SA. Budowę rozpoczęto w listopadzie 2004 roku.


Amerykańska firma Polimeni Organization istnieje od 1983 roku. Specjalizuje się w budowie, wynajmie, zarządzaniu i sprzedaży nieruchomości. W czasie swojego istnienia zbudowała lub nabyła ponad 250 tys. m.kw. powierzchni handlowej i przeszło 300 tys. m.kw. powierzchni biurowej w obiektach zlokalizowanych na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej