Dolina Muminków w Polsce. W malowniczej karkonoskiej wiosce powstanie magiczna Dolina Muminków

2019-12-11 13:49
Dolina Muminków
Autor: FB Muumimaailma - Moominworld Dolina Muminków - pierwsza w Polsce i trzecia na świecie (fot. Muumimaailma w Finlandii)

Dolina Muminków pojawi się na terenie lapońskiej wioski Kalevala, która działa od dwóch lat. Będzie to jedyna tego typu atrakcja w Polsce i trzecia na świecie - pierwsze powstały w Finlandii i Japonii. Z naszego artykułu dowiesz się gdzie dokładnie powstanie Dolina Muminków i od kiedy będzie można ją zwiedzać.

Dolina Muminków
Autor: FB Muumimaailma - Moominworld Park rozdywki Dolina Muminków powstanie w Borowicach koło Jeleniej Góry(fot. Muumimaailma w Finlandii)

Dolina Muminków taka jak Muumimaailma czyli park rozrywki stworzony na wzór powieści o Muminkach

Pierwszy park rozrywki Muumimaailma powstał w Finlandii w 1970 roku. Tematykę miejsca zaczerpnięto z powieści o Muminkach fińskiej pisarki Tove Jansson. Chodziło o to, aby miejsce przypominało książkowe ilustracje. Dlatego też powstał m.in. błękitny Dom Muminków, Namiot Włóczykija i Teatr Emmy. W parku rozrywki można też spotkać postacie z bajki.

Jaka będzie polska wersja Doliny Muminków?

Jeszcze nie ma wizualizacji polskiej wersji Doliny Muminków. Projekt architektoniczny kompleksu właśnie powstaje i zgodnie z zapowiedziami ma być gotowy w marcu 2020. Inwestor wybierze najlepszą propozycję spośród pięciu koncepcji.

Wiadomo, że Dolinie Muminków, podobnie jak w finlandzkim Muumimaailm, powstaną bajkowe domki. Ma ich być osiem, z czego połowa będzie domkami zabaw. W niektórych będzie można spędzić noc. Konstrukcja obiektów zostanie wykonana z drewna i utrzymana w charakterystycznej kolorystyce.

Dolina Muminków nie będzie typowym parkiem rozrywki. Inwestorzy planują stworzyć miejsce, w którym całe rodziny będą mogły spędzić czas inaczej niż zazwyczaj. Ma to być magiczna kraina, w której każdy fan literatury poczuje się jak w baśniowej Dolinie Muminków.

Dolina Muminków
Autor: FB Muumimaailma - Moominworld Bajkową krainę Dolina Muminków będzie można zwiedzać już w 2021 roku (fot. Muumimaailma w Finlandii)

Kiedy otwarcie Doliny Muminków?

Bajkową krainę Muminków będzie można zwiedzać już w 2021 roku.

Dolina Muminków
Autor: FB Muumimaailma - Moominworld Dolina Muminków powstanie na terenie istniejącej wioski lapońskiej Kalevala (fot. Muumimaailma w Finlandii)

Finlandia w polskich Karkonoszach

Przypomnijmy, że lapońska wioska Kalevaa powstała w najmniejszej wiosce w Karkonoszach o nazwie w Borowice. Kompleks oferuje gościom przygody w skandynawskim klimacie. Inwestycja powstała przed dwoma laty, aby promować kulturę Finlandii. Dlatego też można tu spróbować fińskich potraw oraz skorzystać z saun. A już niedługo będzie można zwiedzić również Dolinę Muminków. Zobacz jak wygląda wioska Kalevaa.

Jak dojechać do lapońskiej wioski Kalevala gdzie powstaje Dolina Muminków?

Dolina Muminków powstanie w Borowicach koło Jeleniej Góry, na terenie istniejącej wioski lapońskiej Kalevala.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej