Dolina Muminków w Polsce. W malowniczej karkonoskiej wiosce powstanie magiczna Dolina Muminków

2019-12-11 13:49
Dolina Muminków
Autor: FB Muumimaailma - Moominworld Dolina Muminków - pierwsza w Polsce i trzecia na świecie (fot. Muumimaailma w Finlandii)

Dolina Muminków pojawi się na terenie lapońskiej wioski Kalevala, która działa od dwóch lat. Będzie to jedyna tego typu atrakcja w Polsce i trzecia na świecie - pierwsze powstały w Finlandii i Japonii. Z naszego artykułu dowiesz się gdzie dokładnie powstanie Dolina Muminków i od kiedy będzie można ją zwiedzać.

Dolina Muminków
Autor: FB Muumimaailma - Moominworld Park rozdywki Dolina Muminków powstanie w Borowicach koło Jeleniej Góry(fot. Muumimaailma w Finlandii)

Dolina Muminków taka jak Muumimaailma czyli park rozrywki stworzony na wzór powieści o Muminkach

Pierwszy park rozrywki Muumimaailma powstał w Finlandii w 1970 roku. Tematykę miejsca zaczerpnięto z powieści o Muminkach fińskiej pisarki Tove Jansson. Chodziło o to, aby miejsce przypominało książkowe ilustracje. Dlatego też powstał m.in. błękitny Dom Muminków, Namiot Włóczykija i Teatr Emmy. W parku rozrywki można też spotkać postacie z bajki.

Jaka będzie polska wersja Doliny Muminków?

Jeszcze nie ma wizualizacji polskiej wersji Doliny Muminków. Projekt architektoniczny kompleksu właśnie powstaje i zgodnie z zapowiedziami ma być gotowy w marcu 2020. Inwestor wybierze najlepszą propozycję spośród pięciu koncepcji.

Wiadomo, że Dolinie Muminków, podobnie jak w finlandzkim Muumimaailm, powstaną bajkowe domki. Ma ich być osiem, z czego połowa będzie domkami zabaw. W niektórych będzie można spędzić noc. Konstrukcja obiektów zostanie wykonana z drewna i utrzymana w charakterystycznej kolorystyce.

Dolina Muminków nie będzie typowym parkiem rozrywki. Inwestorzy planują stworzyć miejsce, w którym całe rodziny będą mogły spędzić czas inaczej niż zazwyczaj. Ma to być magiczna kraina, w której każdy fan literatury poczuje się jak w baśniowej Dolinie Muminków.

Dolina Muminków
Autor: FB Muumimaailma - Moominworld Bajkową krainę Dolina Muminków będzie można zwiedzać już w 2021 roku (fot. Muumimaailma w Finlandii)

Kiedy otwarcie Doliny Muminków?

Bajkową krainę Muminków będzie można zwiedzać już w 2021 roku.

Dolina Muminków
Autor: FB Muumimaailma - Moominworld Dolina Muminków powstanie na terenie istniejącej wioski lapońskiej Kalevala (fot. Muumimaailma w Finlandii)

Finlandia w polskich Karkonoszach

Przypomnijmy, że lapońska wioska Kalevaa powstała w najmniejszej wiosce w Karkonoszach o nazwie w Borowice. Kompleks oferuje gościom przygody w skandynawskim klimacie. Inwestycja powstała przed dwoma laty, aby promować kulturę Finlandii. Dlatego też można tu spróbować fińskich potraw oraz skorzystać z saun. A już niedługo będzie można zwiedzić również Dolinę Muminków. Zobacz jak wygląda wioska Kalevaa.

Jak dojechać do lapońskiej wioski Kalevala gdzie powstaje Dolina Muminków?

Dolina Muminków powstanie w Borowicach koło Jeleniej Góry, na terenie istniejącej wioski lapońskiej Kalevala.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej