Czwarty biurowiec inwestycji Bonarka for Business oddany do użytku

2013-12-16 12:50
biurowce Bonarka kraków
Autor: TriGranit Ostatni czwarty biurowiec oddany do użytku kończy pierwszy etap inwestycji Bonarka for Business

Zakończył się kolejny etap nowej inwestycji TriGranitu w Krakowie. Budynek biurowy D w kompleksie Bonarka for Business (B4B) został oddany do użytku w grudniu 2013. Powierzchnia biurowa do wynajęcia nowej inwestycji wynosi 9 500 m2

Czwarta część kompleksu, oddany w grudniu 2013 do użytku biurowiec D to kolejny obiekt w kompleksie Bonarka for Business (B4B), realizowanego od 2008 roku w Krakowie. Założenie składa się z  czterech budynków. Mają one podobną formę, ale różnią się zastosowanymi materiałami wykończeniowymi. Dominujące kolory to grafitowa szarość, pomarańczowa cegła, aluminium, melanż cegły. W styczniu 2013 oddano do użytku budynek C, nowa inwestycja zamyka pierwszą fazę projektu. Kompleks zaprojektowało Biuro Architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy.

Powierzchnia całego kompleksu wynosi około 35 000 m2. Bonarka for Business to z kolei część wielofunkcyjnego centrum Bonarka City Center, z lokalami usługowymi i handlowymi oraz powierzchnią biurową.
Powierzchnia biurowa w budynku D Bonarka for Business to 9 500 m2. Biurowiec klasy A ma siedem kondygnacji. Typowe piętro ma ok. 1 385 m2 powierzchni biurowej. Głównym najemcą nowego budynku biurowego jest Lufthansa Global Business Services - Airline Accounting Center Sp. z o.o. Firma wynajęła sześć kondygnacji z ok. 8000 m2 powierzchni biurowej.

Inwestor, węgierska firma TriGranit Development, podkreśla korzystne położenie kompleksu Bonarka for Business. Budynki zlokalizowane są przy ul. Puszkarskiej W krakowie, niedaleko wjazdu na autostradę A4 i ok. 3 kilometrów od centrum miasta.
Obecnie rozpoczęła się realizacja kolejnej fazy. W drugim etapie nowej inwestycji powstaną budynki E,F,G. Pierwszy z nich ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2015 roku. Koncepcję architektoniczną tych trzech obiektów przygotowała pracownia architektoniczna IMB Asymetria we współpracy z Biurem Rozwoju Krakowa. Nowa inwestycja wpisuje się w trend energooszczędności.  Inwestor bedzie się starać o uzyskanie dla najnowszej części Bonarka for Business ekologicznego certyfikatu BREEAM (klasa VERY GOOD).
Zespół budynków biurowych Bonarka for Business (B4B) powstał na terenie dawnych Krakowskich Zakładów Przemysłu Nieorganicznego „Bonarka”. Poprzemysłowe tereny poddawane są rewitalizacji, o dawnej funkcji przypomina wysoki na 105 metrów komin dawnej cementowni. Kompleks został nagrodzony w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną artURBANICA 2012.


Zobacz także film Stara fabryka Bonarka:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej