Kolejny biurowiec w kompleksie Bonarka for Business otwarty

2013-01-23 12:06
Biura w Krakowie. B4B
Autor: TriGranit W skład kompleksu Bonarka for Business docelowo wejdą cztery budynki biurowe. B4B jest częścią wielofunkcyjnego centrum Bonarka City Center

Firma TriGranit zakończyła realizację biurowca C w kompleksie Bonarka for Business (B4B). To już trzeci oddany do użytku budynek biurowy klasy A, wchodzący w skład kompleksu B4B, który łącznie będzie oferował 35 000 mkw. powierzchni biurowej. Planowany termin zakończenia budowy ostatniego, czwartego budynku D to koniec 2013 roku.

Budynek C w kompleksie Bonarka for Business to siedmiokondygnacyjny biurowiec o powierzchni wynajmu około 8700 mkw. Budynek oferuje nowoczesne powierzchnie biurowe klasy A. Powierzchnia typowego piętra wynosi 1270 mkw. Do dyspozycji najemców jest parking podziemny na ok. 112 samochodów. Biurowiec zlokalizowany jest przy ul. Puszkarskiej w Krakowie, w pobliżu autostrady A4, w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego Bonarka City Center.

Budynek wyposażony został m.in. w podwieszane sufity, podłogi techniczne, nowoczesne systemy wentylacji oraz klimatyzacji, systemy pożarowe, telekomunikacyjne oraz sterowania BMS. Biurowiec został zaprojektowany w nawiązaniu do historycznej architektury przemysłowej między innymi poprzez użycie na elewacji okładziny ceramicznej. Uzupełnieniem są materiały takie jak szkło czy stal. Podświetlane zadaszenie przed wejściem do budynku pełni funkcję użytkową (osłona przed deszczem) i informacyjną (oznaczenie wejścia). Posadzki w holach części wspólnych budynku C zostały wykonane z polerowanego kamienia. Wszystkie okna elewacji wschodniej, południowej i zachodniej wyposażone zostały w rolety wewnętrzne. Nawiew powietrza zlokalizowany jest w linii elewacji poprzez nawiewniki szczelinowe, natomiast w części środkowej między innymi poprzez nawiewniki wirowe.

Nowy biurowiec w Krakowie wchodzi w skład kompleksu Bonarka for Business (B4B). Inwestycja obejmuje cztery budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni biurowej 35 000 mkw. W kompleksie działają już trzy budynki biurowe. Zakończenie budowy biurowca D planowane jest na czwarty kwartał 2013 roku. Całkowita powierzchnia najmu w budynku D wyniesie ok.  9500 mkw. Kompleks B4B jest częścią wielofunkcyjnego centrum Bonarka City Center, który łączy funkcje: handlową, usługową, rozrywkową, rekreacyjną i biurową.

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma TriGranit i spółka IPR. Projekt architektoniczny kompleksu B4B przygotowało Biuro Architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy. Kompleks został nagrodzony w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną artURBANICA 2012.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej