Co zamiast Supersamu?

2007-06-18 12:21

Właściciel działki w centrum Warszawy, na której kiedyś stał Supersam właśnie ogłosił konkurs architektoniczny na budynek, który zastąpi jeden z najsłynniejszych w czasach PRL sklepów samoobsługowych.

Na działce po Supersamie powstanie jeden budynek. Niższa część, o przeznaczeniu mieszkaniowym, stworzy pierzeje ulic: Puławskiej, Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, plac Unii Lubelskiej i przyszłego placu Puławskiego. Będzie mieć maksymalnie 30,5 m wysokości. Na parterze znajdzie się miejsce na sklepy i punkty usługowe. U zbiegu Waryńskiego i Puławskiej stanie zaś wysoki na 90 m, smukły biurowiec. Kompleks mają zaprojektować architekci wyłonieni w konkursie. Inwestor - poznański fundusz BBI Development NFI do konkursu zaprosił tylko najlepszych. Rywalizować będą pracownie architektoniczne: JEMS Architekci, pracownia Stefana Kuryłowicza, Bulanda, Mucha - architekci, ARE oraz Studio ADS. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 lipca 2007 roku. O wyborze najlepszego projektu nie będzie decydowała cena, lecz jakość architektury i funkcjonalność. Inwestycja pochłonie 300 mln euro. Inwestor chce rozpocząć budowę na początku 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej