City Point

2009-05-04 12:56

W bydgoskiej dzielnicy Fordon planowane jest wybudowanie centrum kulturalno-komercyjnego City Point. W tym celu Rada Miasta podjęła decyzję o utworzeniu z firmą inwestycyjną TUP spółki Kino – Centrum Fordon, której zadaniem będzie realizacja inwestycji.

Zgodnie ze wstępnymi projektami nowe centrum handlowo – rozrywkowe będzie mieć ok. 12 tys. m2 powierzchni użytkowej. Planowane są dwie kondygnacje nadziemne z antresolą, garaże na kondygnacji podziemnej oraz parking na sąsiedniej działce (łącznie 300 miejsc). W obiekcie przewidziano 1000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, kino wielosalowe na ok. 880 widzów, salon multimedialny, klub fitness, restauracje, kawiarnie oraz sklepy. 

Obiekt powstanie na działce o powierzchni ok. 0,9 ha, którą do nowo powołanej spółki wniesie Miasto Bydgoszcz. Drugi partner inwestycji – giełdowa firma TUP – ma być odpowiedzialna za realizację projektu. W chwili zawiązania spółka Kino – Centrum Fordon będzie mieć kapitał zakładowy w wysokości 50 tys. zł. Każdy z partnerów obejmie po 25 udziałów o wartości nominalnej 1 tys. zł.

Centrum powstanie w ciągu najbliższych kilku lat. Sama budowa ruszy zaraz po sfinalizowaniu finansowania projektu (planowane wsparcie finansowaniem dłużnym) oraz uzyskaniem przez spółkę niezbędnych zezwoleń urbanistycznych i architektonicznych związanych z projektem. Budżet inwestycji szacowany jest na kilkadziesiąt milionów złotych.

"Miasto zna potrzeby mieszkańców i dysponuje dobrą lokalizacją do realizacji tego projektu. TUP natomiast, poprzez spółkę zależną TUP Property, buduje portfel dobrze rokujących nieruchomości na wynajem. Mamy dobre doświadczenie w zarządzaniu naszym centrum City Point w Tychach. Funkcjonuje tam 5-salowe kino, powierzchnia handlowa jest w 100% wynajęta, w ciągu ostatniego roku poszerzyliśmy ofertę o klub fitness i część gastronomiczną. Doświadczenie to chcemy przenosić na kolejne projekty" – mówi Robert Jacek Moritz, prezes TUP.  "Projekt w Bydgoszczy pokazuje, że można połączyć cele miasta z celami prywatnego biznesu" – dodaje prezes.

City Point
Autor: Mycielski Architecture & Urbanizm Nad projektem pracuje firma Mycielski Architecture & Urbanizm.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej