City Forum. Biurowiec City 2 z pozwoleniem na użytkowanie

2020-07-10 10:19 Marzena Sarniewicz
City Forum
Autor: Archicom Kompleks City Forum to łącznie 24 tys. m2 nowoczesnej powierzchni we Wrocławiu

Zakończyła się budowa kompleksu City Forum we Wrocławiu. City 2 uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Inwestorem City Forum jest Archicom, a projekt powstał w pracowni Archicom Studio. Zobacz jak wyglądają gotowe biurowce City Forum.

City Forum
Autor: Archicom Generalnym wykonawcą City Forum jest Archicom

Dwa budynki biurowe, City One oraz City 2, to 7-kondygnacyjne biurowce klasy A. W każdym z nich będzie około 12 tys. m². Projekt realizowany był w dwóch etapach. Budynki zostały wyposażone w inteligentne systemy sterowania, wsparte technologiami oszczędzającymi wodę i prąd. Zaprojektowano w nich ponad 100 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów oraz ogólnodostępny parking rowerowy. Dodatkowym atutem jest pełne zaplecze sanitarne w postaci szatni i natrysków. Dla zmotoryzowanych przygotowano ponad 280 miejsc parkingowych na zewnątrz i w parkingach podziemnych. Budowa pierwszego kompleksu City Forum ruszyła w czerwcu 2017.

Reprezentacyjna brama City forum

Wejście do kompleksu City forum będzie oryginalne i reprezentacyjne. Bramy będzie miała wysokość 6 kondygnacji. Będzie to szklana przegroda, która połączy oba budynki oraz domknie kompozycyjnie pierzeję kwartału zabudowy od strony Pl. Wróblewskiego. Szklana konstrukcja to ostatni etap inwestycji.

City Forum
Autor: Archicom

Patio City Forum

Za bramą, w otoczeniu biurowców, powstanie zielone zaplecze do wypoczynku. Zaprojektowali je architekci ze Studia Projektowego Doroty i Kazimierza Śródków. W wewnętrznym patio pracownicy biur i mieszkańcy Wrocławia będą mogli odpoczywać wśród zieleni, spotykać się w kawiarni czy podziwiać organizowane wystawy.

Gdzie powstał kompleks City Forum?

Kompleks City Form powstał przy Placu Wróblewskiego, u zbiegu ulic Traugutta i Pułaskiego we Wrocławiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej