Chiński inwestor buduje w Łodzi: dwa nowe kontrakty Awbud Design & Build

2010-08-23 14:58

W lipcu br. rozpocznie się budowa zakładu produkcyjnego dla pierwszego chińskiego inwestora w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Generalnym wykonawcą jest firma Awbud Design & Build. Firma podpisała również drugi kontrakt - budowę zakładu produkcyjnego firmy Skotan S.A.

W lipcu br. rozpoczęła się budowa zakładu produkcyjnego dla pierwszego chińskiego inwestora w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja firmy Yuncheng Poland Sp. z o.o. w Konstantynowie Łódzkim obejmuje budowę zakładu produkcji cylindrów drukarskich. Inwestor jest częścią największej w Azji grupy specjalizującej się w tego typu produkcji. AWBUD Design & Build, generalny wykonawca i projektant obiektu o powierzchni 5,7 tys. m2 i kubaturze ponad 43 tys. m3 zrealizuje w ramach zadania halę produkcyjną, stację transformatorową, drogi wewnętrzne i place manewrowe dla samochodów ciężarowych i wózków widłowych oraz plac składowania rur stalowych. W ramach zadania, AWBUD Design & Build zaprojektowała i wykona całość prac konstrukcyjnych i instalacyjnych.

Natomiast dla firmy Skotan S.A. AWBUD zrealizuje zakład produkcyjny, który będzie ważną częścią strategii rozwoju firmy w branży spożywczej. Generalny wykonawca i projektant wykona projekt, dostawę urządzeń, wszystkie prace budowlanych oraz rozruch instalacji do produkcji drożdży paszowych z biologicznych pozostałości poprodukcyjnych z produkcji estru metylowego. Zakład będzie posiadał roczną wydajność produkcji do 1600 ton. W ramach zadania zostaną wykonane kompleksowe prace budowlane dla obiektów technologicznych, drogi i place wraz z zagospodarowaniem terenu oraz prace instalacyjne wraz z systemami sterowania. Pierwszy etap inwestycji to ponad 10 mln zł. Wstępny rozruch instalacji planowany jest na koniec I kwartału 2011 r. Drugi etap inwestycji planowany jest na 2011 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej