Budynek biurowy Mokotowska Square ma wykonawcę

2010-01-18 15:20
Mokotowska Square
Autor: Mediadem Budynek biurowy mieści się w samym sercu Warszawy, przy ul. Mokotowskiej 49

Firma Yareal Polska rozpoczęła rewitalizację budynku biurowego Mokotowska Square, zlokalizowanego przy ulicy Mokotowskiej 49. Planowany termin zakończenia inwestycji to I połowa 2011 r. Generalnym wykonawcą została firma RD bud.

Mokotowska Square
Autor: Mediadem Mokotowska Square - budynek pozostanie wierny duchowi minionej epoki, a jego rewitalizacja pozwoli na ponowne włączenie go do otaczającej tkanki miejskiej

W projekcie stworzonym przez architektów z pracowni APA Markowski przewidziano 8500 m2 powierzchni biurowej, a także 1100 m2 powierzchni handlowo-usługowej. Strefa handlowa zlokalizowana zostanie na parterze i na antresoli. Inwestycja usytuowana jest w reprezentacyjnej części stolicy. W okolicy jest wiele restauracji, kawiarni, niedaleko zaczynają się budynki ambasad, są hotele i ulice typowo handlowe.
Główna koncepcja to odnowienie fasady budynku, który został wzniesiony w latach '50 XX wieku. Wnętrza budynku zostaną całkowicie przerobione i dostosowane do współczesnych potrzeb biurowych.
Główne wejście do budynku będzie od ulicy Pięknej, natomiast do pozostałych części usługowo-handlowych, od ulic Mokotowskiej i Kruczej. Zaprojektowano parking podziemny dla użytkowników obiektu, który pomieści 50 samochodów.
Architekci pomyśleli także o tarasach widokowych na najwyższej kondygnacji biurowca - będą one pokryte zielenią.

Projekt zostanie wkomponowany w przestrzeń miejską do końca I kwartału 2011 r. Prace związane z przebudową, rozbudową i nadbudową budynku przeprowadzi firma RD bud sp. z o.o.

Mokotowska Square
Autor: Mediadem Fasada biurowca Mokotowska Square
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej