Biurowiec sieci Piotr i Paweł gotowy

2016-07-04 13:51
Biurowiec sieci Piotr i Paweł
Autor: PTB Nickel Generalnym wykonawcą inwestycji była firma PTB Nickel

Oficjalny termin zakończenia inwestycji miał być we wrześniu 2016, ale zgodnie z zapowiedziami generalnego wykonawcy – firmy PTB Nickel, biurowiec został oddany do użytkowania z początkiem lipca.

Obiekt powstał na poznańskich Podolanach przy ul. Druskiennickiej 12. Budowa tego czterokondygnacyjnego biurowca dla sieci supermarketów Piotr i Paweł rozpoczęła się w czerwcu 2015. Budynek ma powierzchnię całkowitą ponad 4000 m², z czego 2500 m² to powierzchnia użytkowa. W obiekcie poza przestrzeniami biurowymi powstała recepcja, pomieszczenia techniczne oraz pomocnicze (aneksy kuchenne, sanitariaty i garderoby), a na drugim piętrze sale konferencyjne.

Bryła obiektu to prostopadłościan o regularnych proporcjach i pionowych podziałach na elewacji, które zaprojektowano jako wypukłe pilastry wykonane z paneli aluminiowych w kolorze kremowym. Projekt obiektu powstał w poznańskim biurze architektonicznym Dementi.

Działka na której powstał biurowiec ma powierzchnię ponad 6,6 tys. m². Firma PTB Nickel wybuduje na niej również całą infrastrukturę techniczną – drogi dojazdowe, chodniki, ponad 100 miejsc postojowych, stację transformatorową, wewnętrze sieci sanitarne, elektryczne i teletechniczne.

Biurowiec sieci Piotr i Paweł
Autor: PTB Nickel Wnętrze biurowca sieci Piotr i Paweł

Nazwa inwestycji: biurowiec dla sieci supermarketów Piotr i Paweł
Lokalizacja: ul. Druskiennicka 12, Poznań
Funkcja: biurowo-usługowa
Inwestor: sieć supermarketów Piotr i Paweł
Generalny wykonawca: PTB Nickel
Projektant: Dementi
Liczba kondygnacji: 4
Powierzchnia całkowita: 4000 m², 2500m² (pow. użytkowa)
Rozpoczęcie budowy: czerwiec 2015
Zakończenie budowy: czerwiec 2016 (planowo wrzesień 2016)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej