Biurowiec sieci Piotr i Paweł gotowy

2016-07-04 13:51
Biurowiec sieci Piotr i Paweł
Autor: PTB Nickel Generalnym wykonawcą inwestycji była firma PTB Nickel

Oficjalny termin zakończenia inwestycji miał być we wrześniu 2016, ale zgodnie z zapowiedziami generalnego wykonawcy – firmy PTB Nickel, biurowiec został oddany do użytkowania z początkiem lipca.

Obiekt powstał na poznańskich Podolanach przy ul. Druskiennickiej 12. Budowa tego czterokondygnacyjnego biurowca dla sieci supermarketów Piotr i Paweł rozpoczęła się w czerwcu 2015. Budynek ma powierzchnię całkowitą ponad 4000 m², z czego 2500 m² to powierzchnia użytkowa. W obiekcie poza przestrzeniami biurowymi powstała recepcja, pomieszczenia techniczne oraz pomocnicze (aneksy kuchenne, sanitariaty i garderoby), a na drugim piętrze sale konferencyjne.

Bryła obiektu to prostopadłościan o regularnych proporcjach i pionowych podziałach na elewacji, które zaprojektowano jako wypukłe pilastry wykonane z paneli aluminiowych w kolorze kremowym. Projekt obiektu powstał w poznańskim biurze architektonicznym Dementi.

Działka na której powstał biurowiec ma powierzchnię ponad 6,6 tys. m². Firma PTB Nickel wybuduje na niej również całą infrastrukturę techniczną – drogi dojazdowe, chodniki, ponad 100 miejsc postojowych, stację transformatorową, wewnętrze sieci sanitarne, elektryczne i teletechniczne.

Biurowiec sieci Piotr i Paweł
Autor: PTB Nickel Wnętrze biurowca sieci Piotr i Paweł

Nazwa inwestycji: biurowiec dla sieci supermarketów Piotr i Paweł
Lokalizacja: ul. Druskiennicka 12, Poznań
Funkcja: biurowo-usługowa
Inwestor: sieć supermarketów Piotr i Paweł
Generalny wykonawca: PTB Nickel
Projektant: Dementi
Liczba kondygnacji: 4
Powierzchnia całkowita: 4000 m², 2500m² (pow. użytkowa)
Rozpoczęcie budowy: czerwiec 2015
Zakończenie budowy: czerwiec 2016 (planowo wrzesień 2016)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej