Budowa najwyższego poznańskiego wieżowca

2007-06-15 13:32
andersia
Autor: brak danych

Ruszyły prace budowlane przy wieżowcu Andersia Tower, na wysokości rozbudowywanego właśnie Starego Browaru w Poznaniu.

Budowa rozpoczęła się w 2004 roku, ale wstrzymano ją w marcu 2005 r. Firma budowlana Warbud SA zakończyła wtedy budowę podziemnych kondygnacji i doprowadziła obiekt do stanu zero. W marcu miał wkroczyć na plac budowy nowy wykonawca, wybrany w przetargu. Do wyboru doszło jednak dopiero w lipcu, ustalono wtedy, że cześć nadziemną budować będzie firma Hochtief. Przez kilka kolejnych miesięcy nie było jednak widać żadnych prac na placu budowy.
Najwyższy w Poznaniu, 110-metrowy wieżowiec będzie liczył 20 kondygnacji. Pierwsze 10 pięter zajmie czterogwiazdkowy hotel, a na pozostałych ulokują się biura. Na samej górze zaprojektowano taras widokowy i "space bar" ze szklanym sufitem, przez który będzie można podziwiać niebo. Dokończenie budowy potrwać ma ok. 20 miesięcy. Budynek zaprojektowany w pracowni Ewy i Stanisława Sipińskich ma być gotowy wiosną 2007 r.

Na początku października 2006 roku zawieszono wiechę na budynku. Wiosną przyszłego roku wieżowiec otworzy swoje podwoje przed hotelowymi gośćmi i pracownikami biur. Na tym jednak inwestor-Von der Heyden Group nie kończy swoich inwestycji w Poznaniu. Obok Andersii chce wybudować kolejny wieżoweic, tym razem mieszkalny. Nie wiadomo jeszcze jak wysoki będzie nowy gmach. W miejscu, w którym ma stanąć, trwa burzenie starego parkingu. W pierwszych dniach października 2006 roku zakończono realizację konstrukcji Andersia Tower. Zawieszono symboliczną wiechę na gmachu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej