Bouygues i Karmar budują nową siedzibę dla TP SA

2011-03-03 11:34
Nowa siedziba TP SA i Orange
Autor: TP SA

W Warszawie rozpoczęła się budowa nowej siedziby Grupy TP. W kompleksie budynków, wznoszonych przez Bouygues Immobilier Polska, pracować będzie 3,3 tys. pracowników centralnych struktur TP i PTK Centertel. Nowoczesna konstrukcja pozwoli na blisko 30-procentowe zmniejszenie zużycia energii, co znacząco obniży koszty utrzymania i eksploatacji.

- Nowa siedziba Grupy TP będzie jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w stolicy. Realizacja tak zaawansowanej technologicznie inwestycji pozwala nam w pełni skorzystać z bogatego doświadczenia Grupy Bouygues Immobilier i wdrożyć rozwiązania stosowane z sukcesem w innych krajach - powiedział Laurent Tirot, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Kompleks przy Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie będzie  złożony  z 5 połączonych budynków o maksymalnej wysokości sześciu kondygnacji. Łącznie budynki będą miały 43,7 tys. m kw. powierzchni użytkowej, w tym ok. 27 tys. m kw. biurowej.
W podziemnych parkingach zmieści się tysiąc aut, zaprojektowano także osobny parking na setkę rowerów. Na parterze budynku frontowego zostanie umieszczona stołówka na kilkaset osób z oknami wychodzącymi na zielony dziedziniec. Na elewacji tego budynku pojawią się aluminiowe odlewy mające budzić skojarzenia z układami scalonymi. Budynki mają być bardzo nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne, będą zużywać o jedną trzecią mniej energii niż inne nowoczesne stołeczne biurowce. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Karmar, należąca do grupy kapitałowej Bouygues Immobilier.
Kompleks ma być gotowy w połowie roku 2013. Koszt inwestycji szacowany jest na 400-500 mln zł, który poniesie deweloper, TP SA (i jej spółka Orange) będzie od niego wynajmować powierzchnię.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej