Biurowiec Postępu 14. Pozwolenie na użytkowanie

2015-08-28 14:18
Nowa inwestycja HB Reavis w Warszawie, biurowiec Postępu 14
Autor: HB Reavis HB Reavis, Postępu 14, Warszawa

Nowa inwestycja HB Reavis w Warszawie ma już pozwolenie na użytkowanie. Biurowiec Postępu 14 na Służewcu ma ok. 34 500 m2 powierzchni użytkowej.

Nowy biurowiec w Warszawie

Zaprojektowany w pracowni architektonicznej Hermanowicz Rewski Architekci budynek wybudowany został w biurowej części Warszawy, na terenie Służewca Przemysłowego, przy zbiegu ulic Marynarskiej i Postępu. Główna bryła biurowca ma 10 kondygnacji naziemnych, niższe skrzydło 7. Obie części spięte są przeszklonym łącznikiem.
Budynek ma przeszkloną elewację z wstawkami w odcieniach szarości, czerni i oranżu. Lobby ma ściany obłożone irańskim czerwonym trawertynem. Wnętrze oświetlone jest lampami w systemie Barrisol.

Certyfikat BREEAM

Biurowiec Postępu 14 w procesie precertyfikacji ekologicznej BREEAM uzyskał ocenę Excellent. Budynek oświetlony jest diodami LED. Wyposażony został w udogodnienia dla rowerzystów, w tym stojaki, prysznice dostępne dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze. Są też stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Funkcjonowanie systemów kontrolowane jest przez system komputerowego zarządzania BMS. Elektroniczne systemy mają też ułatwić korzystanie z budynku i usprawnić komunikację. Inwestor zdecydował o zainstalowaniu systemu automatycznego sprawdzania tablic rejestracyjnych. Dzięki temu wjeżdżający na parking pracownicy nie muszą zatrzymywać się przy czytniku. Szybkobieżne windy wyposażono w program kontroli dostępu, dzięki któremu użytkownicy mają dostęp do określonych z góry pięter.

Nowa inwestycja w Warszawie i zieleń

HB Reavis do swoich obiektów wprowadza zieleń, w tym duże drzewa, sadzone za pomocą dźwigów. Biurowiec Postępu 14 ma patio o powierzchni ok. 1500 m2. Na dziedzińcu posadzone zostały krzewy i byliny, między innymi derenie oraz hortensje. Są też sięgające 7 metrów wysokości kilkunastoletnie klony i brzozy.
Budowa Postępu 14 rozpoczęła się w listopadzie 2013. Budynek jest drugą po oddanym do użytku w marcu 2013 kompleksie Konstruktorska Business Center inwestycją HB Reavis na Mokotowie, a trzecią realizacją dewelopera w Warszawie.Nazwa inwestycji: Postępu 14
Funkcja: biurowa
Lokalizacja inwestycji: ul. Postępu, Warszawa
Projekt: Hermanowicz Rewski Architekci
Inwestor: HB Reavis Poland
Generalny wykonawca: HB Reavis Poland
Konstrukcja: Fabet, Kargon
Elewacje: Mega Aluminum
Windy: Schindler
BMS: Energoster
Liczba kondygnacji naziemnych: 10
Liczba kondygnacji podziemnych: 2 
Powierzchnia biurowa: 34 445 m2
Liczba miejsc parkingowych: 750
Rozpoczęcie budowy: listopad 2013
Zakończenie budowy: sierpień 2015


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej