Biurowiec Pacific. Warbud buduje nowe biura w Warszawie

2013-05-17 15:46
Biurowiec Pacific. Warbud buduje nowe biura w Warszawie
Autor: Warbud Biurowiec Pacific zostanie ukończony w 2015 roku

Firma Warbud została generalnym wykonawcą nowego biurowca na mapie Warszawy - budynku Pacific. Inwestycja powstanie na Mokotowie przy ul. Domaniewskiej. Projekt biurowca przygotowali architekci z pracowni Estudio Lamela. Nowe biura w Warszawie zostaną oddane do użytku na początku 2015 roku.

Biurowiec Pacific. Nowy budynek biurowy na mapie Warszawy

Na warszawskim Mokotowie na skrzyżowaniu ul. Domaniewskiej i Pęcherskiej powstanie budynek biurowy Pacific. Biurowiec będzie składał się z 8 kondygnacji nadziemnych. Jego wysokość to 30 metrów. Budynek będzie dysponował łączną powierzchnią 28,5 tys. mkw. Do dyspozycji przyszłych najemców zostanie udostępniony podziemny parking z 318 miejscami postojowymi.

Projekt Pacifica ukształtowany został w formie trzech skrzydeł: zachodniego, centralnego i wschodniego, zlokalizowanych wokół wewnętrznego dziedzińca północnego. Horyzontalnie podzielony jest na trzy strefy użytkowe: kondygnacje podziemne -1, -2 (techniczne, gospodarcze, garażowe) oraz kondygnacje nadziemne od 1 do 8 biurowe z usługami na parterze.

Duże przeszklenia umożliwią odpowiednie doświetlenie powierzchni biurowej naturalnym światłem. Kompozycja bryły biurowca i jego elewacji polega na wyraźnym zróżnicowaniu części cokołowej i kondygnacji biurowych. Zasadniczym materiałem budującym architekturę obiektu jest fasada szklana, w technologii ściany kurtynowej. Ponadto, od strony południowej, wschodniej i zachodniej elewacja kształtowana jest w technologii fasady podwójnej, gdzie wewnętrzna szklana ściana kurtynowa jest zasadniczą przegrodą, natomiast zewnętrzna powłoka szklana stanowi dodatkową barierę przed wiatrem, słońcem oraz hałasem z pobliskich ulic.

Biurowiec Pacific będzie podlegał certyfikacji BREEAM.

Za realizację inwestycji w Warszawie odpowiedzialna jest spółka Kronos Kondratowicza. Projekt biurowca Pacific przygotowali architekci z pracowni Estudio Lamela. Rolę generalnego wykonawcy pełni firma Warbud. Planowane zakończenie prac budowlanych to początek 2015 roku.

Biurowiec Pacific. Warbud buduje nowe biura w Warszawie
Autor: Warbud Nowe biura w Warszawie: biurowiec Pacific
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej