Biurowiec Maraton w Poznaniu. Budowa II etapu rozpoczęta

2015-10-28 12:29
Skanska Property Poland, nowy biurowiec w Poznaniu
Autor: Skanska Property Poland Nowa inwestycja Skanska Property Poland, biurowiec Maraton w Poznaniu

Poznań - nowa inwestycja Skanska Property Poland już w toku.  Wmurowano kamień węgielny pod budowę drugiego etapu kompleksu biurowego Maraton.

W październiku 2015 rozpoczęła się budowa II etapu kompleksu Maraton w Poznaniu. Etap pierwszy realizowany jest od stycznia 2015. Do jesieni 2015 wybudowana została trzecia kondygnacja naziemnej budynku.
Nowa inwestycja w Poznaniu ma być zakończona w czwartym kwartale 2016. Po ukończeniu budowy kompleks biurowy Maraton będzie miał 25 000 m2 powierzchni biurowej na sześciu kondygnacjach nadziemnych.

Na dwupoziomowym parkingu podziemnych ma parkować 300 samochodów. Zgodnie z współczesnymi trendami, w biurowcu przewidziano 12 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych a także udogodnienia dla rowerzystów.  Oprócz rowerowych stojaków będą to prysznice i samoobsługowy punkt serwisowy.
Projekt obejmuje także zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. W sąsiedztwie biurowca ma powstać ogólnodostępny plac miejski z fontannami.
Wewnątrz budynku, w głównym hallu ma zostać wyeksponowany fragment XIX-wiecznego muru Twierdzy Poznań. Pozostałości umocnień odnalezione zostały w trakcie prac budowlanych.  Obrys starych murów zostanie zaznaczony na patio budynku.
Projektanci nowego biurowca Skanska podkreślają związek formy z otoczeniem. Podczas tworzenia projektu Maraton istotnym zagadnieniem było właściwe umiejscowienie budynku w kontekście urbanistycznym. Ostateczny kształt obiektu opracowaliśmy w oparciu o studia i analizy otaczającej przestrzeni. Dlatego postawiliśmy na rytmiczne rozmieszczenie elementów fasadowych nawiązujące do sąsiedniego budynku dydaktycznego Akademii Wychowania Fizycznego – ikony poznańskiego modernizmu  –  zaznacza Karol Fiedor z pracowni architektonicznej CDF Architekci, która przygotowała projekt.
Generalnym wykonawcą nowej inwestycji jest firma Skanska S.A.  zaś za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.


Nazwa inwestycji: Maraton (etapy I, II)
Funkcja: biurowa
Lokalizacja: ulice Królowej Jadwigi, Maratońska, Olimpijska; Poznań
Projekt: CDF Architekci, 2008/2009
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Inwestor: CBRE Property Management Poland we współpracy z Skanska
Komercjalizacja: Skanska Property Poland
Liczba kondygnacji: 6 nadziemnych (w tym jedna cofnięta), 2 podziemne
Kubatura: 159278 m3
Powierzchnia całkowita: 36 382 m2
Powierzchnia biurowa: 25000 m2
Liczba miejsc parkingowych: 300
Elewacja: double skin facade
Rozpoczęcie budowy: styczeń 2015
Planowane zakończenie budowy: IV kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej