Biurowiec Dominikański oddany do użytku. Skanska kończy wrocławską inwestycję

2015-08-18 12:41
Biurowiec Dominikański, nowy biurowiec we Wrocławiu, Medusa group
Autor: brak danych Biurowiec Dominikański we Wrocławiu, projekt: Medusa group, inwestor: Skanska

W maju 2015 pozwolenie na użytkowanie otrzymał budynek A biurowca Dominikańskiego wraz ze zrewitalizowanym osiemnastowiecznym Pałacem Oppersdorfów. Teraz pozwolenie na użytkowanie otrzymał budynek B wrocławskiego biurowca. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia medusa group. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest Skanska.

Budowa kompleksu biurowego Dominikański trwała ponad dwa lata. W sierpniu 2015 całość nowej wrocławskiej inwestycji uzyskała pozwolenie na użytkowanie. W tej chwili trwają jeszcze prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Zaprojektowany przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę z medusa group nowoczesny biurowiec znajdzie się przy zbiegu ulic Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego, w obrębie historycznego centrum Wrocławia. Dynamiki architekturze biurowca nadaje fasada z horyzontalnie przebiegającymi pasami okien i lekkie załamania oraz półokrągłe cofnięcie w pobliżu przejścia podziemnego na skrzyżowaniu ulic. 

Dominikański ma 7 kondygnacji, łączna powierzchnia najmu wynosi 40 000 m2, a przyszli użytkownicy będą mogli korzystać z 380 miejsc parkingowych. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland. Powierzchnia biurowa wynajęta jest w 70%.

Biurowiec jest precertyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold. Nowa inwestycja została zaprojektowana w taki sposób, aby zachęcić pracowników do ekologicznych środków transportu. W budynku umieszczono stacje dla rowerów oraz szatnie i prysznice dla cyklistów, a także punkty do ładowania aut elektrycznych.

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu
Architekci: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
Współpraca autorska: Dawid Beil, Sabina Mrowińska, Agnieszka Szewera, Wojciech Wiatr, Maciej Spiess, Tomasz Majewski, Piotr Gnacek, Michał Frączek, Konrad Basan, Michał Sokołowski
Inwestor: Skanska
Generalny wykonawca: Skanska
Powierzchnia najmu: 40 000 m²
Projekt: 2012
Oddanie do użytku: 2015

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej