Biurowiec Dominikański oddany do użytku. Skanska kończy wrocławską inwestycję

2015-08-18 12:41
Biurowiec Dominikański, nowy biurowiec we Wrocławiu, Medusa group
Autor: brak danych Biurowiec Dominikański we Wrocławiu, projekt: Medusa group, inwestor: Skanska

W maju 2015 pozwolenie na użytkowanie otrzymał budynek A biurowca Dominikańskiego wraz ze zrewitalizowanym osiemnastowiecznym Pałacem Oppersdorfów. Teraz pozwolenie na użytkowanie otrzymał budynek B wrocławskiego biurowca. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia medusa group. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest Skanska.

Budowa kompleksu biurowego Dominikański trwała ponad dwa lata. W sierpniu 2015 całość nowej wrocławskiej inwestycji uzyskała pozwolenie na użytkowanie. W tej chwili trwają jeszcze prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Zaprojektowany przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę z medusa group nowoczesny biurowiec znajdzie się przy zbiegu ulic Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego, w obrębie historycznego centrum Wrocławia. Dynamiki architekturze biurowca nadaje fasada z horyzontalnie przebiegającymi pasami okien i lekkie załamania oraz półokrągłe cofnięcie w pobliżu przejścia podziemnego na skrzyżowaniu ulic. 

Dominikański ma 7 kondygnacji, łączna powierzchnia najmu wynosi 40 000 m2, a przyszli użytkownicy będą mogli korzystać z 380 miejsc parkingowych. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland. Powierzchnia biurowa wynajęta jest w 70%.

Biurowiec jest precertyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold. Nowa inwestycja została zaprojektowana w taki sposób, aby zachęcić pracowników do ekologicznych środków transportu. W budynku umieszczono stacje dla rowerów oraz szatnie i prysznice dla cyklistów, a także punkty do ładowania aut elektrycznych.

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu
Architekci: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
Współpraca autorska: Dawid Beil, Sabina Mrowińska, Agnieszka Szewera, Wojciech Wiatr, Maciej Spiess, Tomasz Majewski, Piotr Gnacek, Michał Frączek, Konrad Basan, Michał Sokołowski
Inwestor: Skanska
Generalny wykonawca: Skanska
Powierzchnia najmu: 40 000 m²
Projekt: 2012
Oddanie do użytku: 2015

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej