Biurowce Harmony Office Center II - warszawski kompleks biurowy w otoczeniu zieleni

2011-10-07 11:31
Harmony Office Center II. Zespół budynków biurowych w Warszawie
Autor: Pilkington Polska Biurowce Harmony Office Center II. Kompleks budynków biurowych klasy A zlokalizowany na warszawskim Mokotowie. W 2010 roku ostatecznie zakończono drugi etap inwestycji. Projekt architektoniczny biurowca przygotowała pracownia Kuryłowicz & Associates

Kompleks Harmony Office Center to biurowce klasy A zlokalizowane na warszawskim Mokotowie, w bliskim sąsiedztwie parku Pole Mokotowskie. W 2010 roku ostatecznie zakończono drugi etap inwestycji, który składa się z trzech budynków biurowych o całkowitej powierzchni 35 860 mkw. Jednym z kluczowych założeń twórców projektu było wkomponowanie obiektu w zabudowę terenów zielonych. Cechą wyróżniającą budynki biurowe są kamienno-szklane elewacje w odcieniach czerni i zieleni, dzięki której podkreślony został biznesowy charakter kompleksu.

Harmony Office Center II. Biurowce na warszawskim Mokotowie - galeria zdjęć

Kompleks biurowy Harmony Office Center II. Biurowce w otoczeniu zieleni

Harmony Office Center to zlokalizowany na warszawskim Mokotowie kompleks biurowy klasy A. Drugi etap inwestycji Harmony Office Center II, nazywanej także Millennium Park, zakończono w 2010 roku. W skład kompleksu wchodzą 3 biurowce (budynki B, C i D) o całkowitej powierzchni 35 860 m2. Obiekt położony jest w bliskim sąsiedztwie parku Pole Mokotowskie, niedaleko centrum Warszawy, u zbiegu ulic Żaryna i Biały Kamień. Pierwszy z obiektów: B oferuje około 7700 m2 powierzchni biurowej. Kolejny budynek: C oddaje do dyspozycji najemcy ok. 4500 m2. A budynek biurowy D, dysponuje powierzchnią biurową wynoszącą 5536 m2.

Zobacz kartę obiektu Harmony Office Center II - biurowce na warszawskim mokotowie

Cechą wyróżniającą biurowce jest kamienno-szklana elewacja w odcieniach czerni i zieleni, dzięki której podkreślony został biznesowy charakter kompleksu, i która wyróżnia go spośród otaczających budynków mieszkalnych osiedla Eko-Park.

Projekt architektoniczny kompleksu Harmony Office Center II przygotowała pracownia Kuryłowicz & Associates. Funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma SPS Construction.

– Budynek biurowy musi być przyjazną dla użytkowników maszyną do pracy – mówi Marek Kuryłowicz z pracowni Kuryłowicz & Associates. – Forma architektoniczna, dobór materiałów i rytmika elewacji z jednej strony nawiązywała do pierwszego etapu inwestycji, a z drugiej była naszą odpowiedzią na zadanie inwestora, który szukał ponadczasowych rozwiązań – dodaje M. Kuryłowicz

Jednym z kluczowych założeń twórców projektu, nawiązującym do pierwszego etapu inwestycji, było wkomponowanie biurowca w zabudowę terenów zielonych. Pomiędzy budynkami biurowymi powstał ogólnodostępny plac, który stał się miejscem spotkań zarówno pracowników biurowych, jak i mieszkańców pobliskiego osiedla Eko-Park.

– Cieszy nas to, że ten centralny placyk stał się czymś więcej, niż tylko pustą przestrzenią oddzielającą poszczególne biurowce – dodaje Marek Kuryłowicz.

Harmony Office Center II. Biura w harmonii z naturą

Zastosowane w biurowcu przeszklenia fasadowe Pilkington umożliwiaja pracę w parkowym otoczeniu, w harmonii z naturą. Przeszklenia pozwalają wpuścić do budynków biurowych maksymalną ilość światła. Oprócz tego przyczyniają się do energooszczędności kompleksu biurowego. W fasadach i oknach budynków biurowych wykorzystano szyby zespolone Pilkington Insulight™ Sun wykonane z wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego o właściwościach niskoemisyjnych. Użycie tego szkła zapewnia wysoką przepuszczalność światła, niską przepuszczalność energii słonecznej. To energooszczędne rozwiązanie, które pozwala latem chronić pomieszczenia przed nadmiernym przegrzewaniem się od słońca (zmniejsza zapotrzebowanie na chłodzenie), a zimą – przed utratą ciepła do otoczenia.

Inwestor – Harmony Office Center II sp. z o.o.
Projekt architektoniczny – Autorska Pracownia Architektury KURYŁOWICZ & ASSOCIATES sp. z o.o.
Generalny wykonawca – SPS Construction sp. z o.o.

 

Typ obiektów – biurowce
Lokalizacja – Warszawa, ul. Stefana Żyrana
Powierzchnia użytkowa – 17 922 m2
Powierzchnia całkowita  35 860 m2
Kubatura – 109 650 m3
Stan inwestycji – zakończona
Realizacja – w latach 2008 - 2010

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej