Anpharm zwiększa moce produkcyjne

2008-11-06 19:06

PM Group Polska otrzymał zlecenie na opracowanie projektu i zarządzanie pracami przy rozbudowie zakładu produkcji farmaceutycznej Anpharm w Warszawie.

PM Group Polska będzie odpowiedzialna za prace projektowe i zarządzanie realizacją inwestycji dla Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Anpharm, należącego do Grupy Badawczej Servier.

Przedsięwzięcie obejmie rozbudowę istniejącego zakładu w celu zwiększenia jego mocy produkcyjnych. Powiększone zostaną głównie powierzchnie produkcyjne zlokalizowane w tzw. pomieszczeniach czystych. Dodatkowo powstanie nowoczesne laboratorium kontroli jakości. W sumie łączna wielkość dobudowanych pomieszczeń wyniesie około 3,5 tysiąca m2.

Prace projektowe rozpoczęły się we wrześniu 2008 roku, a zwiększona produkcja tabletek i tabletek powlekanych na rynek polski i zagraniczny ma ruszyć pod koniec 2010 roku. Przedsięwzięcie, w którym weźmie udział PM Group, prowadzone będzie przez międzynarodowy zespół. Przy inwestycji współpracować będą ze sobą specjaliści Servier, Anpharm i PM z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

PM Group współpracował już z Grupą Badawczą Servier przy budowie zakładu produkcyjnego firmy w Moskwie. W ramach prac PM Group opracował projekt fabryki oraz uzyskał niezbędne pozwolenia i przeprowadził procedury przetargowe.
Firma była odpowiedzialna także za zarządzanie i nadzór nad pracami oraz za wykonanie kompleksowych odbiorów fabryki. Swoje usługi dla firm z przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego PM Group świadczył dotychczas m.in. dla Genzyme, Centocor, Elan Bio, Amgen, Pfizer, Wyett oraz GSK Biologics. Przedsiębiorstwo pracowało przy projektach na terenie USA, Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

listopad 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej