Collegium Farmaceuticum na terenie Kampusu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

2019-10-02 15:35
Collegium Pharmaceuticum
Autor: Alstal

Collegium Farmaceuticum pomieścić ma wszystkie zakłady i laboratoria Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Właśnie ruszyła realizacja projektu, za którą odpowiedzialna jest firma Alstal. Kiedy planowane jest zakończenie budowy Collegium Farmaceuticum?

Collegium Farmaceuticum to inaczej Wydział Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej, w których prowadzone mają być badania nad nowymi lekami oraz skutkami ich oddziaływania na ludzi. W nowym gmachu mieściły się będą, aktualnie rozproszone po całym Poznaniu, katedry, laboratoria i zakłady. Collegium Pharmaceuticum powstanie na terenie poznańskiego Kampusu Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Rokietnickiej.

Collegium Pharmaceuticum - zakres inwestycji

W ramach inwestycji powstaną dwa nowe budynki: CP1 (Collegium Pharmaceuticum skrzydło nr 1 – południowe) i CITF (Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej - skrzydło środkowe), o łącznej powierzchni użytkowej powyżej 11 tys. m². W nowym obiekcie będzie część dydaktyczna, dziekanat wydziału farmacji oraz centrum innowacyjnej technologii farmaceutycznej. Roboty budowlane już ruszyły. Projekt obiektu powstał w pracowni Rysy Architekci Rafała Sieraczyńskiego.

Collegium Pharmaceuticum
Autor: Alstal

Collegium Farmaceuticum w liczbach:

Powierzchnia: 11 161,40 m²
Kubatura: 57 493,09 m²
Wartość kontraktu: 88,7 mln

Jaki jest koszt budowy Collegium Farmaceuticum?

Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to 106 mln zł. Kosz budowy to 89 mln zł.

Kiedy zakończy się budowa Collegium Farmaceuticum?

Budowa Collegium Farmaceuticum ma się zakończyć w 2021 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej