„Zrównoważone projektowanie – potrzeba zintegrowanego projektowania”. Seminarium w Katowicach

2012-04-19 19:42
Logo_partnerstwo
Autor: RD bud Firma RD bud jest inicjatorem projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia żrównoważonej inwestycji budowlanej"

24 kwietnia br. w Katowicach odbędzie się seminarium na temat zrównoważonego projektowania. Podczas seminarium będzie można uzyskać odpowiedzi na następujące pytania: jak powinno wyglądać zrównoważone miasto? Na czym polega jego projektowanie? Jakie warunki trzeba spełnić, aby było ono przyjazne dla mieszkańców? Seminarium w Katowicach to drugie spotkanie w ramach III edycji ogólnopolskiego projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa", którego pomysłodawcą oraz głównym sponsorem jest firma RD bud.

Seminarium w Katowicach: "Zrównoważone projektowanie – potrzeba zintegrowanego projektowania"

W Katowicach spotkają się architekci, deweloperzy, przedstawiciele miasta, wykładowcy Politechniki Śląskiej i wszystkich grup zawodowych zaangażowanych w budowlany proces inwestycyjny. Podczas seminarium odbędzie się dyskusja panelowa, w której udział weźmie m.in. architekt miasta Katowic Michał Buszek, przedstawiciele deweloperów inwestujących w mieście oraz architekci.

W drugiej części spotkania odbędą się praktyczne warsztaty, które poprowadzi Buro Happold, a także architekt Tomasz Konior wraz z pracownią Konior Studio. Uczestnicy warsztatów zostaną podzieleni na grupy, w których będą dyskutować na temat elementów, które są brane pod uwagę w procesie planowania i projektowania zrównoważonego miasta. Będą one rozpatrywane w odniesieniu do konkretnych problemów Katowic. Praca grup będzie opierać się na multimedialnych pomocach.

– U podstaw większości miejskich problemów leży brak zintegrowanego planowania urbanistycznego. Podczas prowadzonych warsztatów będziemy skupiać się na analizie potencjału miasta w celu identyfikacji oraz rozwiązania konkretnych problemów – podkreśla Marek Dąbrowski z Buro Happold.

Seminarium odbędzie się 24 kwietnia br. w Katowicach, na terenie Euro Centrum przy ul. Ligockiej 103. Organizatorem spotkania jest firma Bluevine Consulting.

 

Seminarium w Katowicach to drugie spotkanie w ramach III edycji ogólnopolskiego projektu: “Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”. Inicjatorem i sponsorem całego projektu jest firma RD bud Generalny Wykonawca. Celem przedsięwzięcia jest pogłębienie świadomości na temat zrównoważonego projektowania, poprzez zainicjowanie branżowej dyskusji wśród wszystkim stron zaangażowanych w proces inwestycyjny w najciekawszych regionach Polski.

Na potrzeby projektu "Partnerstwa dla zrównoważonego budownictwa" zawiązała się koalicja firm działających na rzecz propagowania zrównoważonego budownictwa. Należą do niej firmy z różnych branż budowlanych, deweloperzy, generalni wykonawcy, przedstawiciele biur architektonicznych, producenci i zarządcy budynków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej