"Zrównoważone projektowanie – potrzeba integracji oraz nowoczesnych rozwiązań". Zapraszamy na warsztaty

2011-05-30 12:40
_MG_7017.jpg
Autor: Piotr Dziubak

7 czerwca br. odbędzie się kolejne seminarium z cyklu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej", zainicjowanego przez firmę RD bud. Temat spotkania: "Zrównoważone projektowanie – potrzeba integracji oraz nowoczesnych rozwiązań".

Zapraszamy do udziału w spotkaniu i warsztatach, podczas których udowodnimy, że zrównoważone budownictwo, w tym przede wszystkim projektowanie, to konieczność. Warsztaty poprowadzi zespół Buro Happold Polska. Celem warsztatów jest pokazanie potrzeby zintegrowanego planowania polegającego na ścisłej współpracy horyzontalnej wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego już w fazie koncepcji budynku. Obecnie przeważa tradycyjny model, w którym projekt koncepcyjny powstaje bez udziału specjalistów z branż obecnych na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej. W warsztatach będą uczestniczyć m.in. architekci, inwestorzy, deweloperzy i przedstawiciele firm budowlanych.

Budynki wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju są nie tylko energooszczędne i przyjazne środowisku, ale również tańsze w eksploatacji. O tym, że to nie mit, ale rzeczywistość przekonują dziś liczby. Na przykład, decyzje, które zapadają na etapie projektowania pozwalają zaoszczędzić blisko 20 proc. całkowitych kosztów budowy. Skoro więc na co dzień staramy się dokonywać racjonalnych wyborów podczas zwykłych zakupów, dlaczego nie mielibyśmy tego robić projektując i budując?

Partnerami warsztatów są Pilkington Polska, Buro Happold, Aga Light (Grupa Luxiona), Grupa TUP oraz HP.

Patronat medialny nad projektem objęli: Puls Biznesu, Architektura-murator, Inwestycje Budowlane-murator, budowlany serwis dla profesjonalistów Muratorplus.pl; Ecomanger, Biznes i Ekologia oraz portal urbanistyka.info

Warsztaty odbędą się 7 czerwca w Warszawie, ul. Sapieżyńska 10a, Sala Konferencyjna im. Jerzego Turowicza w siedzibie Fundacji Batorego

Więcej informacji na www.prospectsinpoland.com

Logo_partnerstwo
Autor: RD bud Firma RD bud jest inicjatorem projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia żrównoważonej inwestycji budowlanej"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej