Złoty medal dla RuppCeramiki

2007-05-21 16:49

Dachówka Sirius barwiona w masie została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Budownictwa, Mebli i Wyposażenia Wnętrz Home Building. Rzeszowskie targi odbywają się od 1990 roku. W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 120 wystawców. 

Laureat Złotego Medalu rzeszowskich targów - dachówka Sirius barwiona w masie - to jedna z najnowszych propozycji firmy RuppCeramika. Nowoczesna technologia jej produkcji polega na zabarwieniu masy glinianej. Tradycyjna dachówka jest przed wypaleniem jedynie szkliwiona lub powlekana warstwą szlachetnej glinki nadającej kolor. Wewnątrz pozostaje jednak w naturalnym odcieniu gliny.
Natomiast dachówki poddane procesowi barwienia w masie mają podobny kolor zarówno na powierzchni, jak i w środku, co ma znaczenie przy ich ewentualnym uszkodzeniu czy zarysowaniu (uszkodzenia nie są widoczne).Takie rozwiązanie pozwala także na zachowanie koloru dachu przez wiele lat.
W ciągu kilku miesięcy obecności na rynku dachówka Sirius barwiona w masie osiągnęła status najbardziej popularnego modelu RuppCeramika.
Jest to już drugi złoty medal, jaki dachówki firmy RuppCeramika zdobyły na targach w Rzeszowie; pierwszy przyznano dachówce Sirius produkowanej wówczas jeszcze w tradycyjnej technologii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej