Złoci medaliści MTP

2007-05-21 15:53

Przyznawane od 1979 roku wyróżnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród wystawców krajowych, jak i zagranicznych. Trudno się dziwić, ponieważ, producenci, którzy je już otrzymali, twierdza, ze sprzedaż docenionych produktów wzrosła nawet do 30 proc. W tym roku Złote Medale przyznano 12 produktom, trzy firmy otrzymały także specjalne  wyróżnienie Grand Mercure MTP.

Wyróżnienia to dla nagrodzonych cenna forma promocji produktu i świetny instrument marketingowy. Nagrodzone firmy mają bowiem prawo umieszczania go na swoich produktach i wykorzystywania w kampaniach promocyjnych. Stanowi jedno z najwyższych targowych trofeów, dzięki któremu wzrasta zaufanie do produktu na rynku zarówno polskim, jak i zagranicznym.

Konkurs organizuje targowa spółka BIT-Biznes-Innowacje-Technologie, obchodząca w tym roku 50-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowała szczególne wyróżnienie - medal Grand Mercure MTP - nagrodę dla podmiotów gospodarczych oraz instytucji, które uczestniczyły w branżowych targach i wydarzeniach, podmiotów mających trwałą pozycję rynkową, promujących markę firmy i jej produktów. Grand Mercure stanowi uhonorowanie działań tych firm, które nie boją się innowacji innowacyjną i wprowadzają nowości powstałe w wyniku zaawansowanych technologii. Medal ma wspierać działania promocyjne podmiotów na rynku polskim, unijnym, a także innych rynkach zagranicznych. Tym zaszczytnym wyróżnieniem nagrodzono podczas tegorocznej BUDMY trzy podmioty: Spółdzielnię Inwalidów Bielska Fabryka Szczotek BEFASZCZOT (Bielsko-Biała), NOVOL Sp. z o.o. oraz DPK SYSTEM CONSULTING  Piotr Kisielewski (Wieliczka).

W gronie produktów, które uhonorowano Złotym Medalem MTP znalazły się:

1.  Samozamykacze krzywkowe z szyną ślizgową z funkcją "EASY OPEN"
DORMA GMBH + Co. Kg, Niemcy

2.  Kształtki wieńcowe do wykonywania wieńców stropowych KZE i KWE
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "ERGOBUD" Sp. z o.o.

3.Teleskopowe zadaszenie basenu "OPERA"
ALUNA ARTUR NOWAK

4. System posadzek przemysłowych BAUTECH - (jednowarstwowe monolityczne utwardzone powierzchniowo posadzki przemysłowe z betonów kompozytowych)
BAUTECH Sp. z o.o

5. Okno jednoramowe systemu WS - 6000 z drewna klejonego warstwowo o zwiększonej izolacyjności akustycznej AKUSTIK
 "STOLBUD" S.A., Włoszczowa

6. Geowłóknina TYPAR SF
DuPont de Nemours, Luxemburg

7. Maszyna do produkcji betonowych elementów wibroprasowanych TECHMATIK WIB 1411
JADAR TECHMATIK s.c. Jarosław Kupidura, Dariusz Kupidura

8. Gruntowy wymiennik ciepła AWADUKT THERMO (w wersji antybakteryjnej)
REHAU AG + Co., Niemcy

9. Wysokoosiowe okno dachowe 735
ROTO FRANK Sp. z o.o.

10. System kosztorysowania (oprogramowanie i bazy danych) pt. Samolicz Kosztorysowy SYKAL
SOFTBUD - Biuro Oprogramowania Mikrokomputerowego

11.Wentylacja COMFORT MAX
DOSPEL Sp. z o.o.

12. System balustrad ze stali nierdzewnej  HABOE
HABOE EDELSTAHL- SYSTEME GmbH, Niemcy
i HARALD BÕHL GmbH, Niemcy

Złote Medale przyznawane są po wnikliwej ocenie zgłoszonych produktów przez sąd konkursowy składający się z wybitnych specjalistów różnych dziedzin. Produkty oceniano w dwóch etapach. Warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie wyrobu poprzez wypełnienie specjalnej karty zgłoszeniowej i dołączenie wymaganej dokumentacji, które to w pierwszym etapie weryfikował sąd konkursowy. W tym właśnie stadium następowała nominacja zgłoszonego produktu do wyróżnienia według kryteriów ustalonych w regulaminie. Drugi etap miał już miejsce podczas targów. Produkty oceniane były przez jurorów bezpośrednio na stoisku, przy czym mogło to się odbywać anonimowo.  Dopiero po tych oględzinach podejmowano ostatecznie decyzje o przyznaniu medali.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej