Zmiany własnościowe w Kristensen Group

2010-10-24 16:44

Kristensen Group zmienił właściciela. Firma już nie należy do duńskiego holdingu, ale do polskiego przedsiębiorcy Jerzego Szymańskiego. Nowy inwestor odkupił polski oddział od zarządu komisarycznego, sprawującego kontrolę nad duńską spółką.

Dzięki tej transakcji, Kristensen Group może w dalszym ciągu posługiwać się marką, nie mając już żadnego związku ani zobowiązań wobec duńskiej firmy. Deweloper chce się skoncentrować na kontynuacji sprzedaży swoich czterech projektów (Baltic Park w Świnoujściu, Apartamentów Bukowa Góra w Wiśle, Osady Zamkowej w Pasymiu, Apartamentów pod Śnieżką w Karpaczu), realizacji projektu 4Teams (apartamenty wakacyjne dla firm), rozpoczęciu drugiego etapu inwestycji w Wiśle oraz trzeciego etapu w Świnoujściu (hotel i apartamenty), a także budowie hotelu w Pasymiu.

Kristensen Group (KG), lider budownictwa apartamentowego, działająca w Polsce spółka to część istniejąca już od ponad 40 lat Thorkild Kristensen Holding A/S, jednego z dominujących w Europie deweloperów mieszkań i domów wakacyjnych. Od momentu powstania w latach 60-tych ubiegłego wieku aż do dziś, firma sprzedała ponad 15 tys. ekskluzywnych apartamentów, domków i terenów wakacyjnych. Zrealizowała również wiele tysięcy projektów i inwestycji całych kompleksów obiektów wypoczynkowych w Skandynawii, Niemczech, Turcji, a obecnie także i w Polsce.

Świnoujście, Baltic Park Molo, hotel
Autor: Kristensen Group Świnoujście, Baltic Park Molo, hotel
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej