Złote Wiertło: Apartamentowiec Sea Towers w Gdyni

2010-06-14 12:24
Apartamentowiec Sea Towers, Gdynia, ul. Hryniewickiego 6
Autor: Invest Komfort SA Gdynia: apartamentowiec Sea Towers

Sea Towers to wielokondygnacyjny budynek apartamentowy z częścią biurowo-usługową usytuowany przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni. Sea Towers jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce, znacznie przewyższa zabudowę miasta, co gwarantuje jego mieszkańcom niepowtarzalny widok na Zatokę Gdańską i cały Półwysep Helski. Obiekt został wyróżniony Złotym Wiertłem w ogólnopolskim konkursie Platynowe Wiertło, którego organizatorem jest firma Bosch-Elektronarzędzia.

O nagrodzie w konkursie Platynowe Wiertło mówi Piotr Tarkowski - dyrektor ds. sprzedaży i marketingu z firmy Invest Komfort:

Dlaczego właśnie Sea Towers zgłosili Państwo do konkursu? - Wyróżniony Złotym Wiertłem budynek Sea Towers w Gdyni jest obecnie najwyższym budynkiem o funkcji mieszkaniowej zrealizowanym w Polsce. Jest to sztandarowa inwestycja firmy, będąca największym przedsięwzięciem w jej 15-letniej historii. Realizacja Sea Towers cieszy nas tym bardziej, że została zakończona w czasie spowolnienia gospodarczego, które wielu innym podmiotom próbującym prowadzić inwestycje tej skali przeszkodziło w osiągnięciu sukcesu. Nam się udało.

Co oznacza dla Państwa wyróżnienie w tym konkursie? - Czujemy się oczywiście usatysfakcjonowani nagrodą przyznaną w konkursie Platynowe Wiertło, ponieważ jest to konkurs, w którym nagradza się najlepsze inwestycje budowlane. Nie jest to jednak jedyna nagroda przyznana Sea Towers. Ze względu na skalę tego przedsięwzięcia zdecydowaliśmy się na jego promocję poprzez udział w wielu konkursach. Do tej pory budynek został nagrodzony w konkursie International Property Awards 2009 w kategorii The Best High-Rise Development (Europa); otrzymał również tytuł najbardziej luksusowej inwestycji w województwie pomorskim w konkursie Kryształowe Apartamenty 2009; a także nagrodę Czas Gdyni będącą nagrodą Przewodniczącego Rady Miasta za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2009.

Zobacz koniecznie: Laureci XIV edycji konkursu Platynowe Wiertło

Wyjątkowa lokalizacja obiektu, kilkanaście metrów od Zatoki Gdańskiej i sąsiedztwo centrum miasta pozwalają mieszkańcom jednocześnie cieszyć się bliskością morza i korzystać z atrakcji, które oferuje Gdynia.
Apartamentowiec Sea Towers składa się z dwóch połączonych wież o wysokości 29 i 38 kondygnacji. Na przedostatnim piętrze wyższej z wież, która wraz z masztem antenowym osiąga ponad 141 metrów, znajduje się taras widokowy. W budynku znajduje się 265 lokali mieszkalnych.Na najniższych kondygnacjach Sea Towers znajdują się nowoczesne biura, lokale usługowe i gastronomiczne zaopatrzone w oddzielne wejście oraz własną komunikację wewnętrzną.

Wykonawcą inwestycji jest firma: Invest Komfort SA
Projektant inwestycji: Architektbüro, Andrzej Kapuścik 

Budynek zdobył następujące nagrody:

  • Złote Wiertło w konkursie Platynowe Wiertło w kategorii budownictwo mieszkaniowe
  • w konkursie International Property Awards 2009 w kategorii The Best High-Rise Development (Europa)
  • tytuł najbardziej luksusowej inwestycji w woj. pomorskim w konkursie Kryształowe Apartamenty 2009
  • „Czas Gdyni” – nagroda Przewodniczącego Rady Miasta za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2009


Na konferencji, która odbyła się w Warszawie, w dniu 25 maja, została ogłoszona XV edycja konkursu Platynowe Wiertło. W bieżącej edycji mogą wziąć udział firmy, które między 1 września 2009 roku a 30 września 2010 oficjalnie ukończyły i oddały do użytkowania obiekt na terenie Polski. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 września 2010 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku 2011 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Platynowe Wiertło!

Serwis Muratorplus.pl i katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator jest patronem medialnym konkursu Platynowe Wierto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej