Zielone wykłady ProLogis

2008-04-30 17:58

Ponad 250 studentów wzięło udział w kwietniowych wykładach ProLogis, poświęconych idei zrównoważonego rozwoju, które odbyły się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Było to kolejne spotkanie w ramach programu LOGMEETING - spotkania i warsztaty.

Do Poznania (17 kwietnia 2008 roku) przyjechali przedstawiciele największego na świecie dewelopera powierzchni magazynowych, by podzielić się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem w wykorzystaniu idei zrównoważonego rozwoju w budowaniu obiektów magazynowych. Wykład poprowadził specjalista w tej dziedzinie - Graham Reece, Regional Director of Project Management ProLogis na Europę Środkowo-Wschodnią.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania specyfiki pracy firmy ProLogis, dotychczasowych projektów oraz planów rozwoju firmy w Polsce i na świecie. W trakcie spotkania zaprezentowano nowoczesne rozwiązania konstruktorskie oraz techniczne, które pozwalają na budowanie magazynów zharmonizowanych ze środowiskiem naturalnym. ProLogis zaprezentował studentom założenia i przykłady takich inwestycji. Panele słoneczne, turbiny wiatrowe, energooszczędne systemy kontroli oświetlenia, wysoka szczelność budynku redukująca koszty zużycia mediów, to tylko przykładowe parametry magazynów przyszłości.


Foto: ProLogis

Popularność wykładu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów: "Bardzo nas cieszy zainteresowanie studentów wpływem naszej branży na środowisko naturalne. Nie ukrywam, że prowadzenie tej prezentacji było dla mnie prawdziwą przyjemnością. Zadawane pytania, dociekliwość studentów pokazują, jak ważne dla młodych ludzi jest połączenie teorii z praktyką." - powiedział Graham Reece, Regional Director of Project Management ProLogis na Europę Środkowo-Wschodnią.

Wszyscy studenci otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w wykładzie. Dodatkową atrakcją było rozlosowanie 10 zaproszeń na uroczyste otwarcie ProLogis Park Warsaw II. Będzie to niepowtarzalna okazja do obejrzenia parku logistycznego oraz spotkania się z zarządem ProLogis.

Wykład ze specjalistami z ProLogis jest kolejnym wydarzeniem w ramach programu LOGMEETING - Wykłady i warsztaty w Wyższej Szkole Logistyki.
- "Projekt ten powstał, aby umożliwić studentom spotkania i warsztaty z praktykami biznesu" - wyjaśnia Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - "Spotkania te cieszą dużą popularnością wśród naszych studentów. Wykład ProLogis, w którym udział wzięło ponad 250 studentów, ustanowił rekord frekwencyjny."

ProLogis, przyjmując nowatorskie podejście do branży nieruchomości przemysłowych, już od dwóch lat współpracuje z Wyższą Szkołą Logistyki, oferując uczelni swoje wsparcie, wiedzę i doświadczenie. Firma wspiera również najlepszych studentów WSL, nagradzając ich za wysiłek włożony w studia i przygotowanie prac dyplomowych. W ramach konkursu "PROLOGIS NAJLEPSZYM" firma funduje stypendia finansowe dla autorów najlepszej pracy licencjackiej i magisterskiej oraz dla najlepszego absolwenta WSL. Szczegółowe informacje na temat konkursów ProLogis Najlepszym i współpracy z uczelnią na stronie: www.prologisnajlepszym.pl/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej