Zielone światło dla obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa

2009-05-06 16:31

Pozwolenie na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa na drodze krajowej S8 Białystok-Warszawa, podpisał wojewoda podlaski - Maciej Żywno. Miesiąc wcześniej, już 31 marca, GDDKiA ogłosiła przetarg na wykonawcę prac. Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ruszy pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

- To przyspieszenie to m.in. efekt dobrej współpracy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, białostockiego oddziału GDDKiA oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Także posiedzeń naszej wspólnej, tzw. specgrupy, która potrafiła rozwiązywać problemy a nie wymieniać się pismami - podkreślał wojewoda. - Jest to pierwsze pozwolenie na odcinek drogi ekspresowej S8 na Podlasiu.

Przetarg na wykonawcę jest 2-etapowy. Białostocki oddział GDDKIA chciałby podpisać z nim umowę na przełomie sierpnia i września. Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ma potrwać 22 miesiące (z wyłaczeniem okresów zimowych od 15 grudnia, do 15 marca) od chwili podpisania umowy z wykonawcą. Inwestycja będzie miała 11,1 km. Droga ominie od północy Zambrów i od południa Wiśniewo. Obwodnica wybudowana zostanie w standardzie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda, z pasem dzielącym i pasami awaryjnymi oraz nośnością 115 kN/oś. Zaprojektowane są na niej dwa bezkolizyjne skrzyżowania. W ramach budowy obwodnicy przebudowana zostanie ("przełożona") na odcinku 4,7 kilometra - także droga krajowa nr 63 Zambrów - Łomża, łącząca się z planowaną drogą ekspresową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej