Zielone dachy i żyjące ściany - szwajcarskie i polskie doświadczenia. Konferencja "Ogród nad Głową" w Krakowie

2013-01-07 11:44
Zielone dachy i żyjące ściany - szwajcarskie i polskie doświadczenia. Konferencja Ogród nad Głową w Krakowie
Autor: Daniel Skarżyński, Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone"

"OGRÓD NAD GŁOWĄ - czyli szwajcarskie "zielone dachy" i "żyjące ściany" modelem i inspiracją dla innowacyjnych działań polskich samorządów na rzecz oszczędności energii i ochrony klimatu" to tytuł konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cités" w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Konferencja odbędzie się 18 stycznia 2013 r.  

Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” zaprasza polskie samorządy, przedstawicieli wszystkich gmin w Polsce do udziału w bezpłatnej konferencji dotyczącej technologi oraz przykładów realizacji innowacyjnych ogrodów na dachach oraz ogrodów wertykalnych na ścianach budynków. Gośćmi konferencji będą specjaliści ze Szwajcarii, którzy przedstawią szwajcarskie doświadczenia w projektowaniu i realizacji zielonych dachów i ogrodów na ścianach i elewacjach oraz ich wpływ na energooszczędność budynków.

„OGRÓD NAD GŁOWĄ - czyli szwajcarskie „zielone dachy” i „żyjące ściany” modelem i inspiracją dla innowacyjnych działań polskich samorządów na rzecz oszczędności energii i ochrony klimatu”, to tytuł konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”, który w pełni odzwierciedla jej tematykę. Konferencja odbędzie się 18 stycznia 2013 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury, Rynek Główny 25 w Krakowie.

Konferencja "OGRÓD NAD GŁOWĄ" jest skierowana do przedstawicieli samorządów lokalnych i dotyczyć będzie merytorycznych, ekologicznych, techniczno-wykonawczych i prawnych aspektów związanych z realizacją zielonych dachów i ścian w Szwajcarii oraz w Polsce. Jej celem jest przekazanie polskim gminom szwajcarskiego know-how, poprawiającego efektywność energetyczną budynków dzięki ogrodom na dachach i ścianach w ramach zrównoważonego gospodarowania energią w gminie. Konferencja wspiera oddolną, pro-klimatyczną inicjatywę europejską pod nazwą "Porozumienie Burmistrzów poprzez zwiększenie kompetencji miast i gmin, w zakresie planowania energetycznego na szczeblu lokalnym".

Konferencja jest wyjątkową okazją do wysłuchania inspirujących wystąpień ekspertów ze Szwajcarii i z Polski, jak również zaproszeniem do kontaktów specjalistów z przedstawicielami miast i gmin zainteresowanych inwestycjami w "zielone dachy i ściany" na swoim terenie.

Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” serdecznie zaprasza przedstawicieli gmin z całej Polski do bezpłatnego udziału w konferencji i czeka na zgłoszenia do dnia 14.01.2013 r. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej