Ze Statuą Wolności w życiorysie

2008-10-13 14:12
Dyckerhoff_duz
Autor: Dyckerhoff AG

Nową cementownię w Rosji - na terenie obwodu orenburskiego, a blisko granicy z Kazachstanem - zbuduje niemiecki koncern Dyckerhoff AG. Decyzja zapadła na VII Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym w Soczi, które zakończyło się 21 września 2008 roku.

Zakład powstanie w miejscowości Akbulak. Rocznie ma produkować około 2 mln ton cementu. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy w połowie 2011. Przedstawiciele koncernu szacują, że koszt inwestycji wyniesie 400 mln euro.

Poza Rosją swoje zakłady ma w Niemczech, Luksemburgu, Holandii, Czechach, Słowacji, Ukrainie i Stanach Zjednoczonych. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiesbaden. W Polsce Dyckerhoff kupił w 1996 roku Cementownię Nowiny. Mieści się ona w Sitkówce koło Kielc, a swoje zaplecze surowcowe ma w zachodniej części masywu paleozoicznego Gór Świętokrzyskich. W 2007 roku Dyckerhoff Polska osiągnął przychód ze sprzedaży 142,8 mln euro - o 32,4 mln euro więcej niż rok wcześniej. Zatrudnia ponad 400 osób. Obecnie jest uznawany za czwartą największą firmę z branży produkcji budowlanej wśród firm woj. świętokrzyskiego. Taki tytuł przyznała mu we wrześniu gazeta "Echo Dnia" (ranking 100 gigantów gospodarki przygotowała po raz pierwszy - przyp. red.).

Dyckerhoff produkuje i sprzedaje cement, beton towarowy, a także mieszanki budowlane. Zasłynął w 1886 roku, dostarczając największy jak na ówczesne czasy blok betonowy do budowy fundamentu Statuy Wolności w Nowym Jorku.

Sprzedaż i zarobki (w milionach euro)

statua wolnosci
Autor: Beata Trochymiak
Dyckerhoff_wyniki
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej