Ze Statuą Wolności w życiorysie

2008-10-13 14:12
Dyckerhoff_duz
Autor: Dyckerhoff AG

Nową cementownię w Rosji - na terenie obwodu orenburskiego, a blisko granicy z Kazachstanem - zbuduje niemiecki koncern Dyckerhoff AG. Decyzja zapadła na VII Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym w Soczi, które zakończyło się 21 września 2008 roku.

Zakład powstanie w miejscowości Akbulak. Rocznie ma produkować około 2 mln ton cementu. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy w połowie 2011. Przedstawiciele koncernu szacują, że koszt inwestycji wyniesie 400 mln euro.

Poza Rosją swoje zakłady ma w Niemczech, Luksemburgu, Holandii, Czechach, Słowacji, Ukrainie i Stanach Zjednoczonych. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiesbaden. W Polsce Dyckerhoff kupił w 1996 roku Cementownię Nowiny. Mieści się ona w Sitkówce koło Kielc, a swoje zaplecze surowcowe ma w zachodniej części masywu paleozoicznego Gór Świętokrzyskich. W 2007 roku Dyckerhoff Polska osiągnął przychód ze sprzedaży 142,8 mln euro - o 32,4 mln euro więcej niż rok wcześniej. Zatrudnia ponad 400 osób. Obecnie jest uznawany za czwartą największą firmę z branży produkcji budowlanej wśród firm woj. świętokrzyskiego. Taki tytuł przyznała mu we wrześniu gazeta "Echo Dnia" (ranking 100 gigantów gospodarki przygotowała po raz pierwszy - przyp. red.).

Dyckerhoff produkuje i sprzedaje cement, beton towarowy, a także mieszanki budowlane. Zasłynął w 1886 roku, dostarczając największy jak na ówczesne czasy blok betonowy do budowy fundamentu Statuy Wolności w Nowym Jorku.

Sprzedaż i zarobki (w milionach euro)

statua wolnosci
Autor: Beata Trochymiak
Dyckerhoff_wyniki
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej