Zastosowanie światłowodów: elewacja pawilonu na EXPO 2010, Szanghaj

2010-02-26 11:23
EXPO 2010 w Szanghaju
Autor: Thomas Heatherwick EXPO 2010 w Szanghaju

Pawilon Wielkiej Brytanii na EXPO 2010 to niezwykły obiekt, wysoki na sześć kondygnacji, utworzony z około sześćdziesięciu tysięcy smukłych, transparentnyh prętów, które rozciągają się od struktury, okalając ją wokół.

Opracowany przez Foreign and Commonwealth Office pawilon jest wyrazem demonstracji kreatywności oraz innowacyjności, i będzie reprezentować Wielką Brytanię na Expo 2010, którego tematem przewodnim jest "Lepsze Miasto, Lepsze Życie".

Forma pawilonu już od chwili pierwszej prezentacji w Szanghaju cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem chińskiej opinii publicznej. Niezwykły obiekt wysoki na sześć kondygnacji utworzono z około sześćdziesięciu tysięcy smukłych, transparentnyh prętów, które rozciągają się od struktury, okalając ją wokół.

Zobacz koniecznie: galerię zdjęc pawilonu

W ciągu dnia, każdy z 7,5 metrowej długości prętów będzie działać jak włókna światłowodowe, tworząc iluminację we wnętrzu, zaś w nocy struktura rozbłyśnie na zewnątrz. Pawilon zostanie postawiony na sztucznie ukształtowanym podłożu, które wygląda jak poskładane wcześniej, a następnie rozłożone, papierowe origami i budzi skojarzenie ze sztuką pochodzącą z Chin.

Wystawa w pawilonie zaprojektowanym przez Thomasa Heatherwicka zaprezentuje Wyspy jako żywy i dynamiczny kraj 21. wieku, pełen wyobraźni i polotu. Expo w Szanghaju ma szansę pokazać, że Wielka Brytania jest światowym liderem w zakresie kreatywnych rozwiązań, czego przykładem jest niecodzienna bryła wzbudzająca emocje.

EXPO 2010 w Szanghaju
Autor: Thomas Heatherwick Sześćdziesiąt tysięcy smukłych, transparentnyh prętów, które rozciągają się od struktury, okalając ją wokół.

 

Zobacz również prezentacje wszystkich pawilonów - FILM!

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej