Zastosowanie światłowodów: elewacja pawilonu na EXPO 2010, Szanghaj

2010-02-26 11:23
EXPO 2010 w Szanghaju
Autor: Thomas Heatherwick EXPO 2010 w Szanghaju

Pawilon Wielkiej Brytanii na EXPO 2010 to niezwykły obiekt, wysoki na sześć kondygnacji, utworzony z około sześćdziesięciu tysięcy smukłych, transparentnyh prętów, które rozciągają się od struktury, okalając ją wokół.

Opracowany przez Foreign and Commonwealth Office pawilon jest wyrazem demonstracji kreatywności oraz innowacyjności, i będzie reprezentować Wielką Brytanię na Expo 2010, którego tematem przewodnim jest "Lepsze Miasto, Lepsze Życie".

Forma pawilonu już od chwili pierwszej prezentacji w Szanghaju cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem chińskiej opinii publicznej. Niezwykły obiekt wysoki na sześć kondygnacji utworzono z około sześćdziesięciu tysięcy smukłych, transparentnyh prętów, które rozciągają się od struktury, okalając ją wokół.

Zobacz koniecznie: galerię zdjęc pawilonu

W ciągu dnia, każdy z 7,5 metrowej długości prętów będzie działać jak włókna światłowodowe, tworząc iluminację we wnętrzu, zaś w nocy struktura rozbłyśnie na zewnątrz. Pawilon zostanie postawiony na sztucznie ukształtowanym podłożu, które wygląda jak poskładane wcześniej, a następnie rozłożone, papierowe origami i budzi skojarzenie ze sztuką pochodzącą z Chin.

Wystawa w pawilonie zaprojektowanym przez Thomasa Heatherwicka zaprezentuje Wyspy jako żywy i dynamiczny kraj 21. wieku, pełen wyobraźni i polotu. Expo w Szanghaju ma szansę pokazać, że Wielka Brytania jest światowym liderem w zakresie kreatywnych rozwiązań, czego przykładem jest niecodzienna bryła wzbudzająca emocje.

EXPO 2010 w Szanghaju
Autor: Thomas Heatherwick Sześćdziesiąt tysięcy smukłych, transparentnyh prętów, które rozciągają się od struktury, okalając ją wokół.

 

Zobacz również prezentacje wszystkich pawilonów - FILM!

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej