Zarządzanie stroną finansową Kontraktu FIDIC

2009-03-03 11:57
Zarządzanie stroną finansową Kontraktu FIDIC
Autor: Ka

Wychodząc naprzeciw stawianym przez firmy budowlane postulatom, które dotyczą wprowadzenia w naszym kraju Warunków Kontraktowych FIDIC jako obowiązujących powszechnie przy realizacji kontraktów budowlanych, Polski Związek Pracodawców Budownictwa organizuje 19 marca br. szkolenie z zakresu FIDIC. Tym razem na temat: "Zarządzanie stroną finansową Kontraktu FIDIC".

Szkolenie przeznaczone dla osób, które zetknęły się już z wzorami FIDIC i mają doświadczenie w realizacji takich kontraktów. Jest to kurs zaawansowany przedstawiający aspekty finansowe kontraktu FIDIC i obejmujący takie zagadnienia jak: zarządzanie elementami kontraktu wywołującymi skutki finansowe, zarządzanie budżetem oraz czasem kontraktu w kontekście finansowym.

W trakcie wykładów słuchacze będą mieli okazję poznać od strony praktycznej zasady postępowania w ramach zarządzania kontraktem FIDIC, tak by kontrakt zrealizować w sposób optymalny również pod względem finansowym i zgodnie z jego zapisami w odniesieniu do odpowiedzialności ryzyka stron kontraktu.
Omawiana będzie także międzynarodowa procedura i skutki związane z prawem Wykonawcy do przedłużenia Czasu na Ukończenie w sytuacji, gdy Zamawiający odmawia ustalenia nowego Czasu na Ukończenie i zawarcia odpowiedniego aneksu.

Zajęcia prowadzić będzie Andrzej Michałowski, wysokiej klasy specjalista od lat zajmujący się międzynarodowymi przetargami i realizacją międzynarodowych kontraktów w oparciu o wzory FIDIC, Banku Światowego, Europejskiego Bank Odbudowy i Rozwoju, a także Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Funduszy Pomocowych Unii Europejskiej.

Szkolenie odbędzie się 19 marca 2009 r., w Warszawie przy ul. Żurawiej 32/34 (sala konferencyjna, I piętro). Początek zajęć: godz. 10:00, przewidywane zakończenie: godz. 16:00.
Kazdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Warunki uczestnictwa w szkoleniu na stronie Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej