Zarządy Konsorcjum Stali i Bowimu przyjęły plan połączenia

2010-06-24 15:36

Konsorcjum Stali i Bowim, liderzy na rynku dystrybucji stali, uczyniły kolejny krok w kierunku fuzji. 23 czerwca 2010 r. zarządy obu spółek przyjęły plan połączenia zawierający parytet przydziału akcji Konsorcjum w zamian za majątek Bowimu.

Zgodnie z planem połączenia Konsorcjum Stali przeprowadzi emisję akcji serii D z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Emisja zostanie skierowana do akcjonariuszy Bowimu, którzy w zamian za akcje Konsorcjum przekażą tej spółce majątek Bowimu. Kapitał zakładowy Bowimu dzieli się na 17 397 000 akcji. W zamian za każdą z nich akcjonariusze Bowimu otrzymają 0,14657699603 akcji KS.

Kapitał zakładowy Konsorcjum w wyniku emisji akcji serii D zostanie podniesiony o 2 550 000 akcji i będzie liczył 8 447 419 walorów. Łącznie akcjonariusze Bowimu będą posiadali akcje stanowiące 30,19% w podwyższonym kapitale Konsorcjum Stali.

- Dzięki zaangażowaniu obu stron połączenie przebiega sprawnie, jutro złożymy do KRS w Warszawie wniosek o wyznaczenie biegłego, który sprawdzi wyceny obu spółek – mówi Robert Wojdyna, prezes Konsorcjum Stali. - W ubiegłym tygodniu z kolei złożyliśmy wniosek do UOKiK-u o zgodę na połączenie.

W kolejnym etapie zgodę na połączenie będą musieli wydać akcjonariusze obu spółek.
– Cała procedura powinna się zakończyć na przełomie roku – ocenia Robert Wojdyna.

Dla Konsorcjum Stali połączenie oznacza szybkie wejście na nowe, interesujące rynki bez wyniszczającej walki konkurencyjnej. Konsorcjum jest głównie dystrybutorem stali budowlanej (wyroby długie). Jest również znaczącym przetwórcą: produkuje zbrojenia budowlane i konstrukcje stalowe. Bowim natomiast jest firmą sprzedająca przede wszystkim wyroby płaskie, rury w bardzo szerokim asortymencie oraz kształtowniki gorącowalcowane.

Bowim przejął również w tym roku Passat-Stal, spółkę posiadającą nowoczesne centrum serwisowe blach w Płocku, które również doskonale wpisuje się w strategię dywersyfikacji działalności przez Konsorcjum.

Kolejny pozytywny efekt połączenia to wykorzystanie przez Konsorcjum sieci handlowej Bowimu, która składa się z dwóch magazynów centralnych w Rogoźnie k. Poznania i Sosnowcu oraz ogólnopolskiej sieci biur handlowych.

– Obie spółki wspaniale się uzupełniają, zarówno jeśli chodzi o ofertę, jak i obszar działania – podsumowuje prezes Konsorcjum Stali.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej