Zainwestuj w nieruchomości PKP

2010-04-07 16:04

PKP S.A. wystawia do sprzedaży kolejne - zbędne dla działalności spółek kolejowych - nieruchomości i grunty. Jest w czym wybierać. Dworzec w Kurowicach,  wieża ciśnień w Skokach, ośrodki wypoczynkowe w Sierakowie i Boszkowie, kamienice w Zielonej Górze...

W maju ogłoszony zostanie przetarg na sprzedaż dworca w Kurowicach, który choć położony jest przy czynnej linii kolejowej Warszawa-Berlin, nie pełni już swych kolejowych funkcji. Wraz z wejściem Polski do Strefy Schengen, trzykondygnacyjny dworzec o powierzchni 1555 m2 wykorzystywany dotąd jako punkt odpraw granicznych stracił rację bytu. Wraz z dworcem sprzedany będzie grunt o powierzchni 21484 m2. Cena wywoławcza wynosi 600 000 zł.

Do sprzedaży przygotowywany jest także dworzec w Wolsztynie. Obecnie trwają tam podziały geodezyjne, których celem jest wydzielenie drogi prowadzącej na perony. Sprzedaż dworca obwarowana zostanie obowiązkiem zapewnienia przez przyszłego właściciela powierzchni niezbędnych do odprawy podróżnych. Przetarg planowany jest na koniec 2010 r.

Wśród innych nieruchomości PKP przeznaczonych do sprzedaży w woj. wielkopolskim i lubuskim znajdują się także: wieża ciśnień w Skokach, grunt w Czerwieńsku, na którym znajduje się schron przeciwlotniczy, dwie kamienice w Zielonej Górze przy ul. Bohaterów Westerplatte i Dworcowej, grunty inwestycyjne w Poznaniu, ośrodki wypoczynkowe w Sierakowie i Boszkowie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej