Zagospodarowanie terenów przydworcowych w Sopocie - Forum dla inwestorów

2010-01-14 15:01

Celem Forum jest przedstawienie przedsięwzięcia potencjalnym inwestorom, a także dyskusja na temat planowanej inwestycji. Zagospodarowanie terenów przydworcowych w Sopocie zakłada stworzenie nowej przestrzeni miejskiej w reprezentacyjnej części miasta.

W dniu 2 lutego 2010 r. w Sopocie odbędzie się Forum Informacyjne dla inwestorów poświęcone wspólnemu przedsięwzięciu Gminy Miasta Sopotu i PKP SA. Będzie to projekt zakłądający zagospodarowanie terenów przydworcowych w Sopocie.
Podczas Forum zostaną zaprezentowane jej założenia, odbędzie się również dyskusja na temat możliwości i zakresu zaangażowania się prywatnych inwestorów w to przedsięwzięcie.

Zagospodarowanie terenów przydworcowych w Sopocie zakłada stworzenie nowej przestrzeni miejskiej w reprezentacyjnej części Sopotu poprzez budowę atrakcyjnego kompleksu usługowo-komercyjnego z funkcją dworcową, hotelu i parkingów oraz znaczącą przebudowę układu komunikacyjnego. Tereny inwestycyjne znajdują się w atrakcyjnym turystycznie centrum Sopotu, w obrębie ulic Podjazd, Kościuszki i Kolejowej, na obszarze ponad 17 000 m2. Jest to ostatni tak duży do zagospodarowania teren w Sopocie.

Wstępnie planowany zakres przedsięwzięcia:

  • Kompleks budynków o funkcjach komercyjno-handlowo-usługowych o łącznej powierzchni całkowitej ok. 17 000 m2 z funkcją dworcową ok. 300 - 500 m2
  • Hotel ** lub ***o powierzchni całkowitej ok. 5700 m2
  • Dwupoziomowe parkingi podziemne, wstępnie zakłada się 338 miejsc parkingowych i dodatkowo parking naziemny.


    Inwestycja jest planowana do realizacji z udziałem partnera prywatnego. Możliwe formuły realizacji projektu są przedmiotem analiz i zostaną zaprezentowane oraz przedyskutowane z inwestorami podczas Forum.
    Celem tego spotkania jest przedstawienie przedsięwzięcia potencjalnym inwestorom oraz dyskusja na temat założeń zakresu funkcjonalnego, formuły prawno-organizacyjnej oraz planowanego sposobu finansowania inwestycji.

    Udział w Forum jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich firm potencjalnie zainteresowanych realizacją przedsięwzięcia, w tym przedstawicieli inwestorów, firm z branży developerskiej, budowlanej, hotelarskiej, zarządzania nieruchomościami, projektowych oraz instytucji finansowych.

Do pobrania: Program Forum Informacyjnego dla inwestorów 

Dalszych informacji o Forum udziela:
Joanna Gogolińska, Menedżer ds. PR i Promocji Inwestycji w Investment Support
tel. 22 627 47 15, email: gogolinska@inves.pl


Na Forum dostępny będzie katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator - przewodnik dla inwestorów, szukających partnerów przy planowaniu i realizacji inwestycji.

logo IB
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej