Zagospodarowanie terenów przydworcowych w Sopocie - Forum dla inwestorów

2010-01-14 15:01

Celem Forum jest przedstawienie przedsięwzięcia potencjalnym inwestorom, a także dyskusja na temat planowanej inwestycji. Zagospodarowanie terenów przydworcowych w Sopocie zakłada stworzenie nowej przestrzeni miejskiej w reprezentacyjnej części miasta.

W dniu 2 lutego 2010 r. w Sopocie odbędzie się Forum Informacyjne dla inwestorów poświęcone wspólnemu przedsięwzięciu Gminy Miasta Sopotu i PKP SA. Będzie to projekt zakłądający zagospodarowanie terenów przydworcowych w Sopocie.
Podczas Forum zostaną zaprezentowane jej założenia, odbędzie się również dyskusja na temat możliwości i zakresu zaangażowania się prywatnych inwestorów w to przedsięwzięcie.

Zagospodarowanie terenów przydworcowych w Sopocie zakłada stworzenie nowej przestrzeni miejskiej w reprezentacyjnej części Sopotu poprzez budowę atrakcyjnego kompleksu usługowo-komercyjnego z funkcją dworcową, hotelu i parkingów oraz znaczącą przebudowę układu komunikacyjnego. Tereny inwestycyjne znajdują się w atrakcyjnym turystycznie centrum Sopotu, w obrębie ulic Podjazd, Kościuszki i Kolejowej, na obszarze ponad 17 000 m2. Jest to ostatni tak duży do zagospodarowania teren w Sopocie.

Wstępnie planowany zakres przedsięwzięcia:

  • Kompleks budynków o funkcjach komercyjno-handlowo-usługowych o łącznej powierzchni całkowitej ok. 17 000 m2 z funkcją dworcową ok. 300 - 500 m2
  • Hotel ** lub ***o powierzchni całkowitej ok. 5700 m2
  • Dwupoziomowe parkingi podziemne, wstępnie zakłada się 338 miejsc parkingowych i dodatkowo parking naziemny.


    Inwestycja jest planowana do realizacji z udziałem partnera prywatnego. Możliwe formuły realizacji projektu są przedmiotem analiz i zostaną zaprezentowane oraz przedyskutowane z inwestorami podczas Forum.
    Celem tego spotkania jest przedstawienie przedsięwzięcia potencjalnym inwestorom oraz dyskusja na temat założeń zakresu funkcjonalnego, formuły prawno-organizacyjnej oraz planowanego sposobu finansowania inwestycji.

    Udział w Forum jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich firm potencjalnie zainteresowanych realizacją przedsięwzięcia, w tym przedstawicieli inwestorów, firm z branży developerskiej, budowlanej, hotelarskiej, zarządzania nieruchomościami, projektowych oraz instytucji finansowych.

Do pobrania: Program Forum Informacyjnego dla inwestorów 

Dalszych informacji o Forum udziela:
Joanna Gogolińska, Menedżer ds. PR i Promocji Inwestycji w Investment Support
tel. 22 627 47 15, email: gogolinska@inves.pl


Na Forum dostępny będzie katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator - przewodnik dla inwestorów, szukających partnerów przy planowaniu i realizacji inwestycji.

logo IB
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej