Zabytkowy warszawski szpital przebuduje Warbud

2010-12-22 9:41
Zabytkowy warszawski szpital przebuduje Warbud
Autor: Warbud S.A.

17 grudnia 2010 r. Warbud S.A. podpisał kontrakt na przebudowę i rozbudowę Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus, Centrum Leczenia Obrażeń przy ul. W. Lindleya 4 w Warszawie.

Budynek obecnego, zabytkowego szpitala został wzniesiony w 1890 r. Był remontowany po zniszczeniach wojennych na przełomie lat pięćdziesiątych oraz modernizowany w latach siedemdziesiątych XX wieku. Obiekt ma formę dwukondygnacyjnego, podpiwniczonego pawilonu z czterospadowym dachem, krytym blachą ocynkowaną.

Dzięki pracom adaptacyjnym i reorganizacyjnym budynku, obok istniejącej funkcji Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii przewiduje się lokalizację Centrum Leczenia Obrażeń oraz Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo-Zatorowej.

Na uwagę zasługuje fakt, iż piwnice budynku będą pogłębiane, a fundamenty podbijane metodą iniekcji strumieniowej (jet-grouting). Metoda ta polega na wykonaniu pod fundamentem budowli, zeskalonej bryły cementowo-gruntowej, która przenosi obciążenia na niżej położone i nośne warstwy podłoża.

Docelowo w szpitalu przewiduje się 38 łóżek w pokojach 1, 2 i 3 osobowych.

Powierzchnia całkowita: 2 768 m2
Termin realizacji: grudzień 2010 - lipiec 2012 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej