Zabrze: stadion miejski przebuduje Polimex-Mostostal

2011-08-26 12:22
stadion miejski w Zabrzu
Autor: Stadion w Zabrzu Sp. zo.o. stadion miejski - wizualizacja obiektu

Polimex-Mostostal podpisał ze spółką Stadion Sp.zo.o. umowę, na przebudowę stadionu miejskiego im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Budowlana spółka zrealizuje pierwszy etap inwestycji. Wartość kontraktu opiewa na ponad 190 mln złotych.

24 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Zabrzu, Polimex-Mostostal podpisał umowę na modernizację stadionu miejskiego. Przebudowa w pierwszym etapie zakłada wybudowanie trzech nowych trybun w obrębie obiektu.
Docelowo stadion miejski pomieści 24 tys. widzów. Polimex-Mostostal zrealizuje prace budowlane do 24 kwietnia 2013 roku.
Propozycje przetargowe na modernizację stadionu zostały otwarte w połowie maja. Ta, złożona przez Polimex-Mostostal, była jedyną, która nie przekraczała budżetu przeznaczonego na inwestycję (198, 970 950 złotych brutto).

Przebudowa stadionu miejskiego - zakres

  • przebudowa istniejących trybun - wyburzenie i wybudowanie nowych w dwupoziomowym układzie na 31.643 miejsc siedzących,
  • zadaszenie trybun,
  • wybudowanie części kubaturowej stadionu, w tym: zaplecze socjalne, część biurową, szatnie, pomieszczenia klubu sportowego, zaplecze medialne, zespół klubu VIP,
  • pomieszczenie magazynowe oraz zaplecze techniczne, budowa garażu podziemnego (po wschodniej stronie obiektu),
  • wybudowanie garażu podziemnego pod zachdonim skrzydłem stadionu,
  • budowa parkingów oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

Prace modernizacyjne w pierwszej fazie realizacji, nie obejmą trybuny głównej. Ta część stadionu zostanie wyremontowana w kolejnym etapie. Drugi i ostatni etap przebudowy ma zostać zrealizowany w oparciu o kapitał prywatny. Po generalnej modernizacji, stadion miejski w Zabrzu pomieści 32 tys. widzów. Wartość kontraktu opiewa na ponad 192,5 mln złotych.

Stadion miejski w Zabrzu - opis obiektu

Stadion miejski w Zabrzu został oddany do użytku 2 września 1934 roku. Po przebudowie obiekt będzie posiadał około 32 tys. miejsc siedzących, w tym miejsca w lożach VIP. Nowy stadion zostanie wybudowany w miejscu istniejącego i będzie spełniał wymogi najwyższej, czwartej kategorii standaryzacji UEFA. Obiekt będzie stadionem piłkarskim, spełniającym równocześnie funkcje kulturalne i rozrywkowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej