Zabrze: stadion miejski przebuduje Polimex-Mostostal

2011-08-26 12:22
stadion miejski w Zabrzu
Autor: Stadion w Zabrzu Sp. zo.o. stadion miejski - wizualizacja obiektu

Polimex-Mostostal podpisał ze spółką Stadion Sp.zo.o. umowę, na przebudowę stadionu miejskiego im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Budowlana spółka zrealizuje pierwszy etap inwestycji. Wartość kontraktu opiewa na ponad 190 mln złotych.

24 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Zabrzu, Polimex-Mostostal podpisał umowę na modernizację stadionu miejskiego. Przebudowa w pierwszym etapie zakłada wybudowanie trzech nowych trybun w obrębie obiektu.
Docelowo stadion miejski pomieści 24 tys. widzów. Polimex-Mostostal zrealizuje prace budowlane do 24 kwietnia 2013 roku.
Propozycje przetargowe na modernizację stadionu zostały otwarte w połowie maja. Ta, złożona przez Polimex-Mostostal, była jedyną, która nie przekraczała budżetu przeznaczonego na inwestycję (198, 970 950 złotych brutto).

Przebudowa stadionu miejskiego - zakres

  • przebudowa istniejących trybun - wyburzenie i wybudowanie nowych w dwupoziomowym układzie na 31.643 miejsc siedzących,
  • zadaszenie trybun,
  • wybudowanie części kubaturowej stadionu, w tym: zaplecze socjalne, część biurową, szatnie, pomieszczenia klubu sportowego, zaplecze medialne, zespół klubu VIP,
  • pomieszczenie magazynowe oraz zaplecze techniczne, budowa garażu podziemnego (po wschodniej stronie obiektu),
  • wybudowanie garażu podziemnego pod zachdonim skrzydłem stadionu,
  • budowa parkingów oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

Prace modernizacyjne w pierwszej fazie realizacji, nie obejmą trybuny głównej. Ta część stadionu zostanie wyremontowana w kolejnym etapie. Drugi i ostatni etap przebudowy ma zostać zrealizowany w oparciu o kapitał prywatny. Po generalnej modernizacji, stadion miejski w Zabrzu pomieści 32 tys. widzów. Wartość kontraktu opiewa na ponad 192,5 mln złotych.

Stadion miejski w Zabrzu - opis obiektu

Stadion miejski w Zabrzu został oddany do użytku 2 września 1934 roku. Po przebudowie obiekt będzie posiadał około 32 tys. miejsc siedzących, w tym miejsca w lożach VIP. Nowy stadion zostanie wybudowany w miejscu istniejącego i będzie spełniał wymogi najwyższej, czwartej kategorii standaryzacji UEFA. Obiekt będzie stadionem piłkarskim, spełniającym równocześnie funkcje kulturalne i rozrywkowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej