Z Danią bliżej do energii przyjaznej środowisku

2008-01-24 11:46
Z Danią bliżej do energii przyjaznej środowisku
Autor: Rockwool Z Danią bliżej do energii przyjaznej środowisku

Polska i Dania przygotowują się do nadchodzących szczytów klimatycznych w ramach ONZ - w Polsce w 2008 a w Danii w 2009 roku. Wszystkie kraje Unii Europejskiej mają teraz wspólne cele (tzw. cele 3x20), które zostały uzgodnione podczas szczytu Rady Europejskiej w marcu 2007 r. W ramach przygotowań do ich realizacji Ambasada Danii, we współpracy z polskim Ministerstwem Gospodarki, zainicjowała kampanię z dziedziny efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii.

Ambasada Królestwa Danii wraz z pięcioma duńskimi partnerami do maja 2008 r. będzie promować duńskie technologie i know-how oraz duńskie innowacyjne rozwiązania w ramach dwóch segmentów:
- odnawialne źródła energii i innowacyjne technologie w sektorze,
- efektywność energetyczna.

Każdy segment dotyczy określonych produktów, usług lub obszarów działania.

Odnawialne źródła energii Efektywność energetyczna
 • energetyka wiatrowa
 • energia słoneczna
 • hydroenergia
 • czyste technologie węglowe

  Duńscy partnerzy: Vestas, Scan Energy i European Wind Farms
 • efektywność energetyczna w budynkach
 • efektywność energetyczna w przemyśle
 • produkty i rozwiązania w efektywności energetycznej

  Duńscy partnerzy: Velux, Danfoss i Rockwool

Duński przemysł jest znany z doskonałego know-how oraz doświadczeń technologicznych w dziedzinie efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii, które pokrywają ponad 20% potrzeb energetycznych Danii. Podobne rozwiązania mogłyby z doskonałym skutkiem zostać wprowadzone w Polsce w obydwu dziedzinach kampanii.

Patronat Honorowy nad Kampanią objął Minister Gospodarki RP oraz Duński Urząd Energetyki (Danish Energy Authority) podlegający Duńskiemu Ministerstwu ds. Transportu i Energii.
Projekt otrzymał status partnera europejskiej kampanii "Energetyka zrównoważona środowiskowo dla Europy 2005 - 2008" (Sustainable energy Europe 2005-2008 www.sustenergy.org), prowadzonej przez Komisję Europejską.
Więcej informacji - Ambasada Królestwa Danii wawamb@um.dk

Z Danią bliżej do energii przyjaznej środowisku
Autor: Rockwool
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej