XIV Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości i Budownictwa

2008-11-17 16:01

Było, minęło - wzdychają coraz częściej deweloperzy i to nie tylko ci, którzy budują mieszkania. Zeszłoroczny optymizm coraz częściej ustępuje miejsca zaniepokojeniu. Amerykańska burza zbliżając się do Europy straciła wprawdzie na sile, ale jej skutki w coraz to nowej postaci odczuwamy nadal. Czy międzynarodowe zawirowania są w stanie zatrzymać dobrze rozpędzoną nieruchomościową machinę? Czy ten pociąg szczęśliwe dojedzie do stacji EURO 2012? O tym (i nie tylko) będzie mowa już 26 listopada 2008 r. na XIV Dorocznej Konferencji Rynku Nieruchomości i Budownictwa w Warszawie.

Program konferncji
Krajobraz po burzy
Kolejna odsłona konsekwencji niefrasobliwej polityki amerykańskich banków i jej wpływ na polski rynek nieruchomości oczami ekspertów. Lehman Brothers, grupa AIG, Martina Fadesa - wydłuża się lista ofiar. Kto jeszcze ucierpi na kryzysie? Czy w przyszłym roku zaświeci słońce nad amerykańską gospodarką?
Gdy źródełko wysycha
Zostaną tylko najsilniejsi - przed instytucjami stoi wyzwanie - jak zarządzać funduszami, by zyskać jak najwięcej. Kto zarabia na kryzysie? Czy warto negocjować warunki pożyczek. Jakie są najlepsze źródła finansowania? Czy kolejki inwestorów zainteresowanych gotowymi budynkami to już historia? Czy wygrywamy rywalizację z tygrysami naszej części Europy takimi jak Rumunia, Ukraina, czy Bułgaria?
Cicha woda brzegi rwie
Czy to będzie rekordowy rok dla magazynowych tuzów? Mimo tego, że rozwój infrastruktury drogowej nie wychodzi poza plany, to deweloperzy inwestują w nowe projekty, kuszą najemców nowymi formatami, a na kawałek magazynowego tortu ostrzą już sobie zęby nowi gracze.
Jak kania dżdżu
W Kijowie do magicznej daty 2012 powstanie 55 hoteli. A ile przybędzie łóżek w Warszawie? Inwestorzy na razie są dość powściągliwi. Czy czeka nas boom na tym rynku? Hotel jako atrakcyjny produkt inwestycyjny?
BIUROWA Powódź w regionach
Najbliższy rok będzie prawdopodobnie należał do miast regionalnych. Czyżby Warszawa miała stracić koronę? W latach 2007-2008 deweloperzy nie żałowali bąbelków z samej Szampanii, ale czy w przyszłym roku będzie podobnie. Mury pną się w górę, ale czy klienci dopiszą?
Jak grzyby po deszczu
Deweloperzy powierzchni handlowych na nudę narzekać nie mogą. Zwłaszcza te firmy, które zainwestowały w projekty w mniejszych miastach, poza wielką ósemką. Padła również bariera w postaci ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych. Deweloperzy zwierają szyki do rywalizacji o klienta, bo konkurencja nie śpi.
Otrzeźwienie
Rynek mieszkaniowy popada z jednej skrajności w drugą - od lat tłustych, gdy przed biurami sprzedaży ustawiały się kolejki na długo przed ich otwarcie, do kuszenia klientów już nie tylko promocjami w postaci samochodu czy wycieczki do egzotycznych krain, ale obniżkami cen. Kiedy wyczerpią się zasoby z puli mieszkań spekulacyjnych, które silnie wpływają na rynek największych miast? Czy mijający rok rzeczywiście był nieudany dla deweloperów?
Panel pod patronatem Polskiego Związku Firm Deweloperskich
PRELEGENCI
Więcej: http://www.eurobuildcee.com/doroczna/witamy/docs/45_44

Organizatorem konferencji jest Eurobuild Conferences.

REJESTRACJA

UWAGA: Na hasło "MURATOR" super atrakcyjne zniżki na opłatę rejestracyjną! Tylko do 21 listopada! Zadzwoń +48 22 356 25 15 i dowiedz się więcej - informacji udziela Agnieszka Kazubek (e-mail: agnieszka@eurobuildcee.com).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej