Wyniki egzaminu na uprawnienia budowlane - zdało...

2010-06-28 10:32
Ponad 2240 osób w całym kraju pomyślnie zdało egzamin na uprawnienia budowlane w czasie wiosennej sesji egzaminacyjnej w 2010 r.
Autor: PIIB Ponad 2240 osób w całym kraju pomyślnie zdało egzamin na uprawnienia budowlane w czasie wiosennej sesji egzaminacyjnej w 2010 r. Średnia zdawalność wyniosła 85,3%.

Ponad 2240 inżynierów budownictwa w całym kraju pomyślnie zdało egzamin na uprawnienia budowlane w czasie wiosennej sesji egzaminacyjnej 2010. Średnia zdawalność wyniosła 85,3%.

Do pierwszego etapu wiosennej sesji egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane, czyli testu pisemnego przystąpiło w całym kraju 2630 zainteresowanych. Najwięcej zdających było w izbie mazowieckiej (ponad 320 osób), następnie małopolskiej (ponad 300) śląskiej (prawie 300), wielkopolskiej (ponad 220) i dolnośląskiej (ponad 200). Najmniej osób zdecydowało się na egzamin pisemny w izbach: lubuskiej (ponad 50) oraz opolskiej (ponad 60). Pomyślnie test zaliczyło we wszystkich okręgowych izbach ponad 2300 osób.

Zobacz koniecznie: Egzaminy na uprawnienia budowlane

Do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane dopuszczono w kraju ponad 2440 osób, w tym także zdających ponownie egzamin poprawkowy (153 osoby zdawały egzamin poprawkowy). W sumie we wszystkich izbach okręgowych egzamin ustny zdało ponad 2240 osób i średnia zdawalność tej części wiosennej sesji egzaminacyjnej wyniosła ok. 91,7%. Najlepiej odpowiadali zdający egzamin ustny w izbach: opolskiej, podlaskiej i lubelskiej.

Osoby, które pozytywnie zdały egzamin na uprawnienia budowlane, otrzymują decyzje o nadaniu uprawnień budowlanych podczas uroczystości połączonej z ceremonią ślubowania nowo uprawnionych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej