Wymiana patentów

2007-10-05 20:30

OSRAM udzielił licencji na produkcję i sprzedaż białych diod elektroluminescencyjnych wraz z technologią konwersji wzamian za licencję na stosowanie patentów na oprawy Seoul Semiconductor

Technologię konwersji opracował OSRAM Opto Semiconductors (przedsiębiorstwo zależne od OSRAM). Umożliwia ona produkcję białych diod elektroluminescencyjnych z zastosowaniem chipów wykorzystujących emitujący niebieskie światło InGaN (azotek indu i galu) oraz odpowiedni konwerter fluorescencyjny. Dzięki podpisanej we wrześniu 2007 r. umowie, Seoul Semiconductors otrzymał prawo do korzystania z własności intelektualnej OSRAM w zakresie białych diod elektroluminescencyjnych wszystkich rozmiarów, wszystkich kategorii mocy wyjściowej i na wszystkich polach eksploatacji. W przeszłości OSRAM podpisał umowy licencyjne zawierające klauzule o honorariach autorskich z wieloma firmami, tj.: Rohm, Everlight, Lite-On, Harvatek Vishay, Samsung Electrics, Yashin i Citizen.
"Na przestrzeni lat OSRAM Opto Semiconductors wypracował sobie bardzo mocną pozycję patentową, która jest podstawą naszej silnej pozycji na rynku" - mówi dr Rudiger Muller, dyrektor wykonawczy OSRAM Opto Semiconductors. "Podpisana właśnie umowa jest świetnym przykładem produktywnej współpracy opartej na jasnych zasadach. Będziemy nadal i równie aktywnie wymuszać przestrzeganie naszych praw patentowych na firmach, które w sposób nieuprawniony korzystają z naszej własności intelektualnej. W wielu przypadkach międzynarodowe sądy wydały już orzeczenia na naszą korzyść." - dodaje Gerd Pokorny, starszy wiceprezes OSRAM GmbH. Umowa o wymianie licencji na patenty otwiera drogę do ścisłej współpracy firm.
OSRAM GmbH jest jednym z wiodących producentów akcesoriów oświetleniowych na świecie. Firma zatrudnia ok. 40 000 pracowników na całym świecie, dostarcza produkty do 150 państw, ma  49 zakładów produkcyjnych w 18 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej