Wszystko Dla Domu 2007

2007-11-23 13:28

Przez trzy dni targowe ponad 13 tysięcy zwiedzających oglądało ekspozycje 182 wystawców. Tegoroczna 16. edycja szczecińskich Targów Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz - Wszystko dla Domu, nie tylko była liczniejsza pod względem zwiedzających w porównaniu z poprzednią, ale też i pod względem wystawców.

W głównej hali królowały artykuły wykończeniowe oraz wyposażenia wnętrz - zaprezentowali się tam producenci i dystrybutorzy pokryć podłogowych, stolarki drzwiowej i okiennej, kominków i systemów grzewczych, mebli - od antyków po kuchenne i łazienkowe. Nie brakowało artykułów do dekoracji wnętrz: wyroby ze szkła i stali szlachetnej, tekstylia i inne drobiazgi do ustrojenia domu.
 
Po raz pierwszy na targach pojawiły się warsztaty decoupage prowadzone tuż przy stoiskach dwóch firm oferujących piękne przedmioty ozdobione tą właśnie techniką. W warsztatach brały udział całe rodziny - od dzieci po seniorów. Zwiedzający podpatrywali i chętnie kupowali materiały do zastosowania decoupage w swoich domach. Swoją targową premierę miała telewizyjna platforma cyfrowa, oferowana przez szczecińską firmę - będącą połączeniem telewizji, radia, komputera, telefonu i konsoli do gier. Ciekawa była również ekspozycja firmy Carmen, która zaprezentowała między innymi najnowsze przedsięwzięcie: DIGITEC - technologię dającą olbrzymie możliwości dekorowania płytek ceramicznych - fotograficzna jakość druku na płytce, umożliwiająca umieszczenie dowolnej, nawet własnej grafiki na płytkach.
Przez trzy dni targowe można było przyglądać się i kibicować płytkarzom, biorącym udział w Mistrzostwach Polski Północno-Zachodniej w Glazurnictwie, organizowanych wspólnie z Polskim Zrzeszeniem Płytkarzy. Zadaniem konkursowym dla 15. fachowców było wykonanie skomplikowanego wzoru: Gryfa - logo Międzynarodowych Targów Szczecińskich, z wykorzystaniem dowolnych materiałów, głównie glazury, terakoty, marmuru, granitu i metalu. Glazurnicy, którzy zajęli w konkursie pierwsze trzy miejsca, wiosną 2008 roku będą reprezentować ten region w mistrzostwach ogólnopolskich w Poznaniu.
W konkursie - Wyróżniony Wyrób, organizowanym co roku podczas targów Wszystko dla Domu medale przyznano firmom: WIKING za zestaw mebli kuchennych, EKO-DOM za okno Platinum i AZTECA CERAMICA S.L. za Cuarcita a Beige (prezentowana na stoisku firmy CARMEN). Przypomnijmy, że targi odbyły się w dniach 16-18 listopada 2007.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej