Wszystko Dla Domu 2007

2007-11-23 13:28

Przez trzy dni targowe ponad 13 tysięcy zwiedzających oglądało ekspozycje 182 wystawców. Tegoroczna 16. edycja szczecińskich Targów Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz - Wszystko dla Domu, nie tylko była liczniejsza pod względem zwiedzających w porównaniu z poprzednią, ale też i pod względem wystawców.

W głównej hali królowały artykuły wykończeniowe oraz wyposażenia wnętrz - zaprezentowali się tam producenci i dystrybutorzy pokryć podłogowych, stolarki drzwiowej i okiennej, kominków i systemów grzewczych, mebli - od antyków po kuchenne i łazienkowe. Nie brakowało artykułów do dekoracji wnętrz: wyroby ze szkła i stali szlachetnej, tekstylia i inne drobiazgi do ustrojenia domu.
 
Po raz pierwszy na targach pojawiły się warsztaty decoupage prowadzone tuż przy stoiskach dwóch firm oferujących piękne przedmioty ozdobione tą właśnie techniką. W warsztatach brały udział całe rodziny - od dzieci po seniorów. Zwiedzający podpatrywali i chętnie kupowali materiały do zastosowania decoupage w swoich domach. Swoją targową premierę miała telewizyjna platforma cyfrowa, oferowana przez szczecińską firmę - będącą połączeniem telewizji, radia, komputera, telefonu i konsoli do gier. Ciekawa była również ekspozycja firmy Carmen, która zaprezentowała między innymi najnowsze przedsięwzięcie: DIGITEC - technologię dającą olbrzymie możliwości dekorowania płytek ceramicznych - fotograficzna jakość druku na płytce, umożliwiająca umieszczenie dowolnej, nawet własnej grafiki na płytkach.
Przez trzy dni targowe można było przyglądać się i kibicować płytkarzom, biorącym udział w Mistrzostwach Polski Północno-Zachodniej w Glazurnictwie, organizowanych wspólnie z Polskim Zrzeszeniem Płytkarzy. Zadaniem konkursowym dla 15. fachowców było wykonanie skomplikowanego wzoru: Gryfa - logo Międzynarodowych Targów Szczecińskich, z wykorzystaniem dowolnych materiałów, głównie glazury, terakoty, marmuru, granitu i metalu. Glazurnicy, którzy zajęli w konkursie pierwsze trzy miejsca, wiosną 2008 roku będą reprezentować ten region w mistrzostwach ogólnopolskich w Poznaniu.
W konkursie - Wyróżniony Wyrób, organizowanym co roku podczas targów Wszystko dla Domu medale przyznano firmom: WIKING za zestaw mebli kuchennych, EKO-DOM za okno Platinum i AZTECA CERAMICA S.L. za Cuarcita a Beige (prezentowana na stoisku firmy CARMEN). Przypomnijmy, że targi odbyły się w dniach 16-18 listopada 2007.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej