Wrocławski stadion zbuduje... Mostostal

2009-03-03 12:39
Wrocławski stadion na EURO 2012
Autor: PL.2012 Wrocławski stadion na EURO 2012 (na prawie 42 tys. widzów) ma być ukończony na przełomie 2010/2011 roku.

Generalnym wykonawcą wrocławskiego stadionu na Euro 2012 będzie polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa SA. To wynik poniedziałkowej decyzji podjętej przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) uznała odwołanie polsko-greckiego konsorcjum złożone przeciwko decyzji komisji przetargowej podjętej po proteście na jej postępowanie w sprawie wyboru generalnego wykonawcy wrocławskiego stadionu.
Przetarg na budowę obiektu wygrało pierwotnie polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem firmy Mostostal Warszawa SA, którego oferta była najtańsza. Jednak konkurencyjne konsorcjum firm Max Boegl i Budimex Dromex zarzuciło Mostostalowi, że ma wadliwe zabezpieczenie w postaci gwarancji bankowej i złożyło stosowny protest. Komisja Przetargowa uznała protest za zasadny.
Konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa SA, skorzystało jednak z przysługującego mu prawa i złożyło do KIO odwołanie od tej decyzji Komisji Przetargowej. Rozstrzygnięcie ostatniej instancji, jaką jest KIO, okazało się dla niego korzystne.

Poniedziałkowe postanowienie KIO jest ostateczne i oznacza, że stadion zostanie wybudowany za 729 mln zł przez polsko-greckie konsorcjum, którego wiodącą firmą jest Mostostal Warszawa.
- Umowę z głównym wykonawcą możemy podpisać niezwłocznie i najprawdopodobniej nastąpi to w najbliższych dniach - powiedziała PAP Magdalena Malara ze spółki Wrocław 2012.

Składając swoją ofertę, konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa zobowiązało się wybudować stadion w ciągu 21 miesięcy. Umowa zakłada 25 lat gwarancji na dach i elewację, 10 lat na pozostałe roboty budowlane i 3 lata na maszyny i urządzenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej