Wrocławski stadion zbuduje... Mostostal

2009-03-03 12:39
Wrocławski stadion na EURO 2012
Autor: PL.2012 Wrocławski stadion na EURO 2012 (na prawie 42 tys. widzów) ma być ukończony na przełomie 2010/2011 roku.

Generalnym wykonawcą wrocławskiego stadionu na Euro 2012 będzie polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa SA. To wynik poniedziałkowej decyzji podjętej przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) uznała odwołanie polsko-greckiego konsorcjum złożone przeciwko decyzji komisji przetargowej podjętej po proteście na jej postępowanie w sprawie wyboru generalnego wykonawcy wrocławskiego stadionu.
Przetarg na budowę obiektu wygrało pierwotnie polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem firmy Mostostal Warszawa SA, którego oferta była najtańsza. Jednak konkurencyjne konsorcjum firm Max Boegl i Budimex Dromex zarzuciło Mostostalowi, że ma wadliwe zabezpieczenie w postaci gwarancji bankowej i złożyło stosowny protest. Komisja Przetargowa uznała protest za zasadny.
Konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa SA, skorzystało jednak z przysługującego mu prawa i złożyło do KIO odwołanie od tej decyzji Komisji Przetargowej. Rozstrzygnięcie ostatniej instancji, jaką jest KIO, okazało się dla niego korzystne.

Poniedziałkowe postanowienie KIO jest ostateczne i oznacza, że stadion zostanie wybudowany za 729 mln zł przez polsko-greckie konsorcjum, którego wiodącą firmą jest Mostostal Warszawa.
- Umowę z głównym wykonawcą możemy podpisać niezwłocznie i najprawdopodobniej nastąpi to w najbliższych dniach - powiedziała PAP Magdalena Malara ze spółki Wrocław 2012.

Składając swoją ofertę, konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa zobowiązało się wybudować stadion w ciągu 21 miesięcy. Umowa zakłada 25 lat gwarancji na dach i elewację, 10 lat na pozostałe roboty budowlane i 3 lata na maszyny i urządzenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej