Wrocław: Centrum Kształcenia Ustawicznego wybuduje Skanska

2011-07-04 12:43
Green Towers, Wrocław
Autor: Skanska Green Towers,- inwestycja realizowana przez Skanska we Wrocławiu

Firma Skanska podpisała z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu kontrakt na budowę Centrum Kształcenia Ustawicznego. Umowa opiewa na ponad 17 mln złotych.

Centrum Kształcenia Ustawicznego powstanie przy ul. Kamiennej na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 - To nasza kolejna realizacja dla Uniwersytetu Ekonomicznego. W 2001 roku zakończyliśmy dla tego samego inwestora budowę budynku plombowego oraz modernizację hali technologicznej na cele dydaktyczne – komentuje Piotr Wesołowski, dyrektor wrocławskiego Oddziału Budownictwa Ogólnego, Skanska.

Centrum Kształcenia Ustawicznego- dane techniczne obiektu:

  • Kubatura: 21,5 tys. m3
  • wysokośc obiektu: 16 m

Obiekt będzie miał 3 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną z przeznaczeniem na garaż na 53 samochody. Budynek będzie prostą bryłą z pionowym podziałem okien. Wejście główne zaakcentowane zostanie szklana fasadą, połączoną ze ścianą w mocnym czerwonym kolorze z logo Uniwersytetu.

Parter powstającego Centrum Kształcenia Ustawicznego będzie dostepny z poziomu terenu poprzez hol wejściowy z windą i schodami. Na tym poziomie zlokalizowana będą: sala konferencyjna na 100 osób z możliwością podziału na 2 mniejsze sale, pomieszczenia administracyjne, pokoje nauczycielskie, kawiarnia z wyjściem na taras oraz zaplecze sanitarne i techniczne obsługi budynku.  Kontrakt obejmuje również wyposażenie I i II piętra budynku w 18 sal dydaktycznych dla 49 osób każda.

Nad budynkiem powstanie zielony dach z zielenią ekstensywną na stropie żelbetowym. Nowopowstające Centrum Kształcenia Ustawicznego będzie w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt ma zostać realizowany do końca września 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej