Forum deweloperów

2009-01-23 12:43
Certyfikat Dewelopera
Autor: PZPB

Uroczystość wręczenia Certyfikatów Dewelopera odbędzie się 26 lutego 2009 roku, już tradycyjnie, w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie. Honorowym patronatem XXIII edycji Certyfikatu jest Minister Infrastruktury. Rozdanie Certyfikatów poprzedzone będzie forum dyskusyjnym na temat aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości.

Certyfikat Dewelopera jest przyznawany od 1999 roku przez niezależną kapitułę Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Ma potwierdzać najwyższą jakość i rzetelność usług oferowanych przez certyfikowane firmy. Dzięki temu wyróżnieniu wyłoniła się grupa sprawdzonych firm deweloperskich, realizujących budownictwo mieszkaniowe na terenie całego kraju.
Deweloper, który ubiega się o taki "patent" jest sprawdzany przez grono niezależnych ekspertów. Firmy weryfikowane są pod kątem prawnym i ekonomiczno-finansowym. Eksperci oceniają także rzetelność wykonawczą spółek. Ubieganie się o certyfikat jest dobrowolne, jednak stawiane firmom wymagania regulaminowe sprawiają, że tylko nieliczne przystępują do procesu certyfikacyjnego.
Dokument jest ważny przez dwa lata i może być przedłużony na kolejne dwa (wg tych samych procedur), może być także zawieszony lub nawet cofnięty (w przypadku utraty przez dewelopera wiarygodności publicznej). Certyfikowane firmy są stale obserwowane i weryfikowane przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa, więc certyfikat nadany przez PZPB to przede wszystkim wiarygodność.

XXIII edycja rozdania Certyfikatów Dewelopera (26 lutego) zostanie porzedzona forum dyskusyjnym na temat aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, instytucji finansowych i firm deweloperskich. Wprowadzeniem w temat będzie wystąpienie Krzysztofa Kirejczyka, prezesa firmy REAS, który przedstawi krótką chrakterystykę aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości.
Celem spotkania jest znalezienie odpowiednich instrumentów, pozwalających na złagodzenie skutków kryzysu, który najdotkliwiej odczuły firmy deweloperskie, a co za tym idzie, rynek budowlany. Dyskusja stron związanych bezpośrednio i pośrednio z budownictwem jest szansą na stworzenie wspólnego modelu działania, pozwalajacego na zminimalizowanie skutków zawirowań na rynku tej branży.
Organizatorem spotkania jest Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

Patronem medialnym jest Murator Plus.

Więcej...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej