Wkrótce umowa na II linię metra!

2009-10-13 15:03
Wiceprezydenci Warszawy: Andrzej Jakubiak, Jacek Wojciechowicz, Jarosław Kochaniak
Autor: UM Warszawa Wiceprezydenci Warszawy (od lewej): Andrzej Jakubiak, Jacek Wojciechowicz i Jarosław Kochaniak

Sąd Okręgowy odrzucił odwołanie, jakie w sprawie przetargu na budowę zgłosiło chińskie konsorcjum China Overseas. Ratusz może podpisać umowę ze zwycięzcą, włosko-tureckim konsorcjum Astaldi Gulermak. Budowa centralnego odcinka ma się zakończyć w 2013 r.

- To radosna wiadomość dla warszawiaków. Miasto będzie mogło podpisać kontrakt z firmą Astaldi Gulermak, która złożyła najkorzystniejsza ofertę i przystąpić do budowy centralnego odcinka metra. To jest największa inwestycja w historii Warszawy – powiedział podczas briefingu wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. - Przypomnę, że najkorzystniejsza oferta wyniosła 4 mld 170 mln zł. Niestety z powodu odwołań dwóch firm straciliśmy, jako społeczeństwo, pół roku. Od początku mówiliśmy, że przetarg był przeprowadzony prawidłowo. W najbliższym czasie będziemy mogli podpisać umowę i rozpocząć budowę. O tej porze za rok budowa będzie widoczna dla wszystkich.

– Ta inwestycja otrzymała największe dofinansowanie jeżeli chodzi o pojedynczy projekt. Jest to kwota blisko 3 mld zł. Podpisanie tej umowy w tym roku umożliwi nam realizację projektu i rozliczenie w terminie przewidzianym umową , a więc do końca roku 2015 – dodał obecny na briefingu wiceprezydent Jarosław Kochaniak. - Decyzja sądu jest niezwykle istotna w związku z wykorzystaniem środków unijnych.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej