Wielkie Budowy III RP z "ARCHITEKTURĄ-murator"

2005-02-09 17:54

Zwiedzanie największej w Polsce budowy - Złotych Tarasów w Warszawie - rozpoczęło cykl Wielkie Budowy III RP miesięcznika "ARCHITEKTURA-murator". Do udziału w wycieczce zgłosiło się ponad 400 chętnych. Ze względów bezpieczeństwa zaproszono jedynie 80 osób.

Pierwsze z cyklu spotkań - zwiedzanie Złotych Tarasów - odbyło się 8 i 9 lutego 2005 roku. Do udziału w wycieczce zgłosiło się ponad 400 chętnych. Po budowie kompleksu budynków oprowadzał jego projektant, amerykański architekt David Rogers. Pokazywał najciekawsze rozwiązania techniczne. Omawiał wyjątkowo skomplikowaną stalową konstrukcję powłoki przekrywającej centralną część zespołu oraz zagadnienia dotyczące produkcji poszczególnych jej elementów. Demonstrował również sposób mocowania szkła do stalowego szkieletu.

Od najważniejszych osób pracujących bezpośrednio przy realizacji Złotych Tarasów uczestnicy wycieczki usłyszeli, jakie rozwiązania stosowano przy montażu kopuły. Zwiedzanie zakończyło się spotkaniem z konstruktorami i inżynierami budowy.

Wielkie Budowy III RP to cykl wycieczek zorganizowany przez redakcję miesięcznika "ARCHITEKTURA-murator", dzięki którym architekci i studenci architektury mogą odwiedzić najbardziej interesujące ze względów architektonicznych oraz stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych krajowe budowy. Przez zwiedzanie powstających budowli redakcja chce umożliwić architektom pogłębienie wiedzy i poszerzenie doświadczeń związanych z pracą przy ich konstrukcji, projektowaniu i realizacji. Istotnym elementem wycieczek jest bezpośredni kontakt z projektantami, wykonawcami i producentami zaangażowanymi w budowanie poszczególnych obiektów.

W maju 2005 roku redakcja zaprosi na zwiedzanie kolejnej budowy. Tym razem będzie to centrum handlowo-rozrywkowe w Łodzi - Manufaktura.
 
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: (22) 590 53 73 lub adresem e-mail: wielkiebudowy_arch@murator.com.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej