Wiadukt po liftingu, czyli Powązkowska jak nowa

2009-01-15 12:15

Przejezdna będzie już południowa część wiaduktu nad linią PKP w ciągu ul. Powązkowskiej w Warszawie. Skanska poinformowała, że 14 stycznia 2009 roku zgłosiła obiekt do odbioru do Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Remont polegał na rozebraniu wiaduktu i jego odbudowie. W zakres robót drogowych i branżowych weszły m.in. budowa sygnalizacji świetlnej, przebudowa kanalizacji i wodociągu, oświetlenia ulicznego, a także urządzeń telekomunikacyjnych i energetycznych.

Burzenie wiaduktu
Autor: Skanska SA Remont innego wiaduktu realizowany przez firmę Skanska

Po skompletowaniu wszystkich dokumentów formalno-prawnych inwestor wystąpi teraz do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie przebudowanej jezdni południowej.

Inwestycja jest szacowana na 30 mln zł. Ale to jeszcze nie wszystko. Przed Skanską rozbiórka północnej części wiaduktu i przebudowa północnej jezdni w ciągu ul. Powązkowskiej. Ma na to czas do 31 grudnia 2009 roku.

Dane techniczne wykonanych prac

Zakres robót branżowych:

  1. przebudowa oświetlenia ulicznego na długości 870 m
  2. przebudowa kanalizacji deszczowej na długości 978,3 m
  3. przebudowa wodociągu 227 m

Roboty drogowe:

  1. nawierzchnie betonowe 442,5 m2
  2. nawierzchnie z mieszanek mineralno bitumicznych 9 968,08 m2
  3. nawierzchnie z kostki betonowej 2 715,9 m2

Roboty mostowe:

  1. konstrukcja stalowa 188,97t
  2. stal zbrojeniowa 249,3t
  3. beton konstrukcyjny 2 218 m3

Prace w ciągu ul. Powązkowskiej trwają od maja 2008 roku. Obejmą w sumie 751,30 m. Na każdym odcinku wyglądają inaczej, np. część od ul. Piaskowej do Tatarskiej jedynie frezowano, ułożono też nową warstwę asfaltobetonu. Z kolei odcinek od ul. Tatarskiej w kierunku Bemowa – o długości prawie 367 m – został przebudowany w całości.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej