Wbrew kryzysowi, czyli rekordowe Targi BAU 2009

2009-02-17 13:47
Reynaers Aluminium na Targach BAU
Autor: Reynaers Aluminium

Pomimo prognoz wyhamowywania światowej gospodarki, styczniowe Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych (BAU) odwiedziła rekordowa liczba gości. W tych największych europejskich targach budowlanych wzięła także firma Reynaers Aluminium.

- BAU to międzynarodowe miejsce spotkań renomowanych architektów, projektantów i inżynierów budowlanych. Warto tam być. Biorąc pod uwagę ostrożne prognozy wzrostu dla branży budowlanej w br., ogromnie cieszę się z wysokiej frekwencji na naszym stoisku. Odwiedziło je ponad 3,5 tysiąca osób, a samych rozmów handlowych przeprowadziliśmy ponad 2 tysiące - pochwalił się Janusz Sobek, Export Manager Reynaers Polska.

Otwarta forma konstrukcji stoiska Reynaers Aluminium zachęcała do rozmów i przyjrzenia się z bliska prezentowanym próbkom systemów. Największym zainteresowaniem cieszyły się innowacyjne systemy Reynaers CW-65 EF, CP 130, CP 155-HI, i CS 86-HI, a także rozwiązania projektowe dla konkretnych inwestycji, m.in. dla monachijskiego budynku MAN – rozwiązania OS i tzw. "podwójna skóra" z oknami otwieranymi równolegle (POW) i zintegrowanym systemem wewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych (okna i żaluzje napędzane elektrycznie). Walory termiczne i akustyczne tego rozwiązania zostały potwierdzone podczas wymaganych przez niemieckiego inwestora testów. Procedura ta jest coraz częściej stosowana przy dużych projektach, zawierających specjalne "niekatalogowe" rozwiązania. 
 Architektura zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju we współczesnym budownictwie to temat, który często podejmowali goście stoiska Reynaers, i który zdominował dużą część spotkań tematycznych, konferencji i forów dyskusyjnych Targów BAU. Najwięcej słuchaczy przyciągnęły spotkania "Przyszłość budownictwa" oraz "Makroarchitektura". Sale, na których odbywały się wykłady prowadzone przez międzynarodowe sławy architektury, m.in.: Volkwina Marga, Stefana Behnisca, Michaela Zimmermanna i Eckharda Gerbera, z trudem pomieściły wszystkich chętnych.

W tym kontekście widoczna obecność i popularność stoiska Reynaers Aluminium na Targach była jak najbardziej uzasadniona. Firma nie tylko stara się zmniejszać własne zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, ale również, opracowując koncepcje energooszczędnych systemów, przyczynia się do ograniczenia zużycia energii w nowo powstających i już istniejących budynkach.
- Mottem Reynaers jest stałe wprowadzanie innowacji, tak aby potencjalni klienci za każdym razem mogli znaleźć satysfakcjonujące ich rozwiązania architektoniczne. Tak było i na Targach BAU. Dużym zainteresowaniem cieszyły się systemy HI (high insulation) – poprawione termicznie i minimalizujące koszty ogrzewania budynku i straty ciepła na zewnątrz, a także systemy wykorzystujące energię słoneczną, np. fotowoltaiczna ściana kurtynowa BIPV (Building-Integrated Photovoltaics) CW 60 Solar - podkreśla Janusz Sobek.

Z roku na rok Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych cieszą się coraz większą popularnością. Tegoroczne Targi (12-17 stycznia, Monachium) odwiedziło ponad 211 tysięcy osób, z czego 36 tysięcy spoza Niemiec. Największą grupą odwiedzających byli fachowcy: projektanci, inwestorzy i wykonawcy pochodzący ze 151 krajów świata, m.in.: Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowenii, Czech, Rosji, Polski, Iranu, Francji, Turcji i in. W czterdziestoletniej historii BAU taka frekwencja to prawdziwy rekord.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej