Wbrew kryzysowi, czyli rekordowe Targi BAU 2009

2009-02-17 13:47
Reynaers Aluminium na Targach BAU
Autor: Reynaers Aluminium

Pomimo prognoz wyhamowywania światowej gospodarki, styczniowe Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych (BAU) odwiedziła rekordowa liczba gości. W tych największych europejskich targach budowlanych wzięła także firma Reynaers Aluminium.

- BAU to międzynarodowe miejsce spotkań renomowanych architektów, projektantów i inżynierów budowlanych. Warto tam być. Biorąc pod uwagę ostrożne prognozy wzrostu dla branży budowlanej w br., ogromnie cieszę się z wysokiej frekwencji na naszym stoisku. Odwiedziło je ponad 3,5 tysiąca osób, a samych rozmów handlowych przeprowadziliśmy ponad 2 tysiące - pochwalił się Janusz Sobek, Export Manager Reynaers Polska.

Otwarta forma konstrukcji stoiska Reynaers Aluminium zachęcała do rozmów i przyjrzenia się z bliska prezentowanym próbkom systemów. Największym zainteresowaniem cieszyły się innowacyjne systemy Reynaers CW-65 EF, CP 130, CP 155-HI, i CS 86-HI, a także rozwiązania projektowe dla konkretnych inwestycji, m.in. dla monachijskiego budynku MAN – rozwiązania OS i tzw. "podwójna skóra" z oknami otwieranymi równolegle (POW) i zintegrowanym systemem wewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych (okna i żaluzje napędzane elektrycznie). Walory termiczne i akustyczne tego rozwiązania zostały potwierdzone podczas wymaganych przez niemieckiego inwestora testów. Procedura ta jest coraz częściej stosowana przy dużych projektach, zawierających specjalne "niekatalogowe" rozwiązania. 
 Architektura zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju we współczesnym budownictwie to temat, który często podejmowali goście stoiska Reynaers, i który zdominował dużą część spotkań tematycznych, konferencji i forów dyskusyjnych Targów BAU. Najwięcej słuchaczy przyciągnęły spotkania "Przyszłość budownictwa" oraz "Makroarchitektura". Sale, na których odbywały się wykłady prowadzone przez międzynarodowe sławy architektury, m.in.: Volkwina Marga, Stefana Behnisca, Michaela Zimmermanna i Eckharda Gerbera, z trudem pomieściły wszystkich chętnych.

W tym kontekście widoczna obecność i popularność stoiska Reynaers Aluminium na Targach była jak najbardziej uzasadniona. Firma nie tylko stara się zmniejszać własne zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, ale również, opracowując koncepcje energooszczędnych systemów, przyczynia się do ograniczenia zużycia energii w nowo powstających i już istniejących budynkach.
- Mottem Reynaers jest stałe wprowadzanie innowacji, tak aby potencjalni klienci za każdym razem mogli znaleźć satysfakcjonujące ich rozwiązania architektoniczne. Tak było i na Targach BAU. Dużym zainteresowaniem cieszyły się systemy HI (high insulation) – poprawione termicznie i minimalizujące koszty ogrzewania budynku i straty ciepła na zewnątrz, a także systemy wykorzystujące energię słoneczną, np. fotowoltaiczna ściana kurtynowa BIPV (Building-Integrated Photovoltaics) CW 60 Solar - podkreśla Janusz Sobek.

Z roku na rok Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych cieszą się coraz większą popularnością. Tegoroczne Targi (12-17 stycznia, Monachium) odwiedziło ponad 211 tysięcy osób, z czego 36 tysięcy spoza Niemiec. Największą grupą odwiedzających byli fachowcy: projektanci, inwestorzy i wykonawcy pochodzący ze 151 krajów świata, m.in.: Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowenii, Czech, Rosji, Polski, Iranu, Francji, Turcji i in. W czterdziestoletniej historii BAU taka frekwencja to prawdziwy rekord.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej