Warsztaty UL WORK/SHOP w Katowicach już w lutym

2011-01-14 15:29
Warsztaty UL WORK/SHOP w Katowicach już w lutym
Autor: brak danych

UL WORK/SHOP to już druga odsłona warsztatów projektowych w Rondzie Sztuki w Katowicach. Pierwsza edycja, poświęcona twórczemu przetwarzaniu odpadów wzbudziła powszechne zainteresowanie. Młodzi projektanci i pasjonaci designu pracowali przez dwa dni, starając się wykrzesać drugie życie z niepotrzebnych przedmiotów.

Podczas pierwszej edycji warsztatów UL WORK/SHOP powstało wiele nowatorskich, nietuzinkowych obiektów, które rozpoczęły dyskusję na temat recyklingu. Poprzez organizację tego typu wydarzeń, łatwiej rozmawiać o designie i jego roli w tworzeniu przyjaznej przestrzeni.

Warsztaty, które odbędą się po raz kolejny poprowadzą Beza Projekt, Parastudio, Kompott oraz Designlab. Cztery grupy pod przewodnictwem projektantów będą pracować w przestrzeni miejskiej Katowic. Głównym założeniem warsztatów jest pobudzenie kreatywności oraz uwolnienie potencjału drzemiącego w ludziach mieszkających na Śląsku. Design ma być katalizatorem wspólnych działań i interakcji. Mające powstać z udziałem mieszkańców regionu projekty mają być impulsem pozytywnych przemian w tkance miejskiej.

Warsztaty odbędą się w dniach 12—13 lutego 2011r. Młodzi projektanci pracując w grupach z uczestnikami warsztatów „zaatakują” przestrzeń miejską Katowic. Materiały i narzędzia warsztatowe zapewnione. Czekamy na poszukiwaczy mocnych designerskich wrażeń, którzy nie boją się pracy z młotkiem w ręku.

Udział w warsztatach bezpłatny. Portfolio (format PDF) z trzema zdjęciami prac projektowych należy wysłać na adres mail ulworkshop@gmail.com (max. 5 MB)

Termin zgłoszeń 25.01.2011. Szczegóły na www.design-silesia.pl

Limit miejsc: 50. Osoby pochodzące z województwa śląskiego lub zatrudnione na terenie województwa na zasadzie umowy o pracę mają pierwszeństwo udziału. Zapraszamy!

Warsztaty są organizowane w ramach projektu Design Silesia, w którym partnerami są Urząd Marszałkowski w Katowicach, ASP w Katowicach oraz Zamek Cieszyn. Wydarzenie wspiera także biuro Europejskiej Stolicy Kultury dla Katowic w 2016 roku.

Projekt pracowni Beza Projekt
Autor: brak danych Projekt pracowni Beza Projekt
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej